Borrell: Leedu järgib Kaliningradi transiidi lõpetamisel Euroopa juhiseid

Leedu tõkestas laupäevast Euroopa Liidu sanktsioonide all olevate toodete maismaatransiidi Kaliningradi ja ülejäänud Venemaa vahel. Euroopa Liidu kõrge välisesindaja Josep Borrelli sõnul pole tegemist mitte kaubaembargo vaid sanktsioonide rakendamisega.

Leedu välisministri Gabrielius Landsbergise sõnul jõustusid sel päeval sanktsioonid terasele, rauamaagile ja teistele toodetele ning Vilnius lihtsalt järgib neid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Venemaa välisministeerium taunis Kaliningradi kaubaembargot, nimetades seda ebaseaduslikuks ja nõudis embargo viivitamatut tühistamist. Moskva lubas olukorda analüüsida ja teha teatavaks oma vastumeetmed lähipäevil.

"On impordi ja ekspordi piirangud, mis kehtivad teatud toodetele. Sealhulgas ka transiidi keeld läbi Euroopa Liidu territooriumi. Leedu ei tee midagi muud kui rakendab Euroopa Komisjoni juhiseid. Leedu küsis Komisjonilt, Komisjon andis juhised ja Leedu rakendab neid juhiseid," ütles Borrell.  

Toimetaja: Barbara Oja

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: