Parempoolsetest sai erakond, juhiks valiti Perling

Parempoolsed pidasid neljapäeval Tallinnas Fahle galeriis üldkogu, kus valiti 14-liikmeline juhatus ja ka revisjonitoimkond. Värske erakonna liikmed valisid 352 häälega esimeheks Lavly Perlingu, kes oli ainus kandidaat.

Juhatuse liikmeteks valiti Siim Kiisler, Kristjan Vanaselja, Tõnis Kons, Kati Kuusk, Indrek Luberg, Margit Leerimaa, Andres Kaarmann, Kadri Tillemann, Merle Raun, Henrik Aavik, Andero Laur, Karel Kuningas, Jaagup Ainsalu ja Ann Räämet.

Revisjonikomisjoni liikmeteks valiti Anne Hansberg, Aive Kalev, Merle Kruus, Mari-Liis Tamm ja Paavo Ulmanis.

Juhatuse hääletusest võttis osa 363 inimest.

Kõik Parempoolsete üldkogu hääletused ja isikuvalimised tehti elektrooniliselt VOLIS-e keskkonnas ning kohapeal pabersedelitega ei hääletatud.

Parempoolsed kinnitasid üldkogul ka oma maailmavaate alused ning ütlesid välja seisukohad Eesti poliitika sõlmküsimustes.

Fahle galeriis toimuval üldkogu koosolekul said sõna erakonna liikmed, teiste seas näiteks Karel Kuningas, Andero Laur, Kaspar Põder, Kristjan Vanaselja, Indrek Luberg, Henrik Hololei ja Filipp Kruusvall ning toetajad väljastpoolt erakonda, näiteks Tõnis Leht, Taavi Tamkivi, Ilmar Raag, Rainer Saks, Ago Raudsepp, Elina Valtonen (Soome MP, Kookomus) jt.

Perling: Parempoolsete fookuses on majanduskasv

Erakonna esimehe Lavly Perlingu sõnul on uue erakonna fookuses majanduskasv ning Eesti inimeste varalise jõukuse kasv. Seda soovitakse Perlingu sõnul saavutada läbi parempoolse majanduspoliitika, pakkudes alternatiivi toetuste ja raha lauskülvamisele.

"Ümberjagamise asemel tuleb teha ära reformid haridus- ja tervishoiusüsteemis ning tuua mõlemasse valdkonda rohkem konkurentsi ja erarahastust. Samuti ajakohastada maksusüsteemi ja langetada üldist maksukoormust ning kärpida riigisektorit, rakendades senisest rohkem e-riigi süsteeme," rääkis Perling.

Samuti tõi Perling välja, et parempoolsed seisavad vastutustundliku eelarvepoliitika eest, kus eelarvepuudujääke ei lapita laenurahaga. "Riigisektori püsikulude kiire kasv ja kergekäeline suhtumine avaliku sektori võlakoormuse tõstmisesse ei ole jätkusuutlik," toonitas Perling.

Parempoolsed toetavad Euroopa riikide omavahelist suuremat majanduslikku ja poliitilist koostööd. "Euroopa Liidu tugevused on ühisturg, neli põhivabadust ning ühtne demokraatia ja õiguskorra standard. Samas peab liikmesriikidel olema võimalus säilitada oma eripära, administratiivne sekkumine igal elualal ainult lõhub Euroopa koostööd," ütles Perling.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: