Turu-uuringud: sotsidel ja Eesti 200-l õnnestus toetust kasvatada

{{1661411400000 | amCalendar}}
Erakondade lipud.
Erakondade lipud. Autor/allikas: ERR

Kui teiste parlamendierakondade toetusnumbrid augustis langesid, õnnestus Sotsiaaldemokraatlikul Erakonnal tõsta oma reiting 11 protsendile, mis on selle partei viimaste aastate parim tulemus. Ka parlamendivälisel Eesti 200-l õnnestus mitu kuud kestnud reitingu langus tõusuks pöörata.

Turu-uuringute AS juulikuus küsitlust ei teinud ehk viimased võrdlusandmed on juunikuuga. Kõige populaarsem erakond oli augustis Turu-uuringute küsitluses Reformierakond, kuid seda langeva trendiga. Augustis oli Reformierakonnal toetajaid 28 protsenti, kuid juunis 31 ja mais 32 protsenti.

Teisel kohal oli EKRE, mida toetas augustis 17 protsenti. Juunis oli EKRE-l 18 protsenti. EKRE toetus on Turu-uuringute küsitlustes langenud alates veebruarist. Jaanuaris oli neil toetajaid 24 protsenti ehk sellega võrreldes on toetuse langus olnud seitse protsendipunkti ehk parlamendiparteidest suurim.

Juuniga võrreldes langes ka Keskerakonna toetus. Kui juunis oli tsentripartei toetusnumber 17 protsenti, siis augustis 15 protsenti.

Parlamendivälise erakonna Eesti 200 toetus oli augustis 14 protsenti. See on parem kui juunikuu 12 protsenti, kuid kehvem kui jaanuari 20 protsenti.

Suure tõusu Turu-uuringute küsitluses tegi Sotsiaaldemokraatliku Erakonna toetus. Kui juunis oli sotsidel toetajaid seitse protsenti, siis augustis 11 protsenti. Sotsid oli ainus suur partei, kel õnnestus juuniga võrreldes oma toetust tõsta.

11 protsenti toetust on sotsidel ka parem näitaja, kui viimastel riigikogu valimistel saadud 9,8 protsenti.

Isamaa juunis 10 protsendile kerkinud toetus langes augustis tagasi kaheksale protsendile, mis on nende pikaajaline keskmine tase olnud.

Rohelisi toetas augustis kaks protsenti.

Turu-uuringute küsitleb igakuiselt ca 600-700 vähemalt 18-aastast Eesti kodanikku.

Turu-uuringute AS-i reitingud. Autor/allikas: ERR

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: