Twitteri aktsionärid võivad toetada Elon Muski Twitteri-ostu

Elon Musk
Elon Musk Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Adrees Latif

Twitteri aktsionäride seas läbi viidud hääletuse käigus ilmnes, et aktsionäride seas võib olla suur toetus Elon Muski plaanile Twitter ära osta, vahendab The Wall Street Journal.

Twitteri aktsionärid on tõenäoliselt valmis toetama Elon Muski plaani osta ära Twitter 44 miljardi dollari eest. Aktsionäride seas läbi viidud hääletused näitavad suurt toetust Twitteri müügiks.

Musk on varem teatanud, et soovib tehingust taanduda.

Ostutehingu puhul on määrav Delawares asuva kohtunik, kelle otsus võib sundida Muski tehingut lõpuni viima.

Elon Musk on Twitteri suurim osanik, kellele kuulub ettevõttest kümnendik.

Samas Musk ise aktsionärina ei ole enda Twitteri ostu osas veel otsust teinud. Asjaga kursis olevate inimeste hinnangul ei pruugi Musk ka selles küsimuses hääletada, kuna tema sõnul rikkus Twitter ostukokkulepet.

Ostukokkuleppe kohaselt peaks Musk aktsionärina tehingu poolt hääletama, kuid tema toetus ei ole vajalik kui seda toetavad piisaval määral teised aktsionärid.

Teised Twitteri osanikud, sh suurosanikest indeksfondid toetavad allikate sõnul ostutehingut.

Musk lubas aprillis maksta 54,20 dollarit ühe Twitteri aktsia kohta. Sotsiaalmeediahiiu aktsiad aga on börsil sestsaadik väärtust kaotanud, mille on tinginud muuhulgas Muski otsus ostutehing peatada.

Analüütikute sõnul võivad Twitteri aktsiad taas väärtust kaotada kui Musk leiab taaskord viisi kuidas tehingust taanduda nõnda, et ta ei pea maksma kopsakat trahvi.

Juulis teatas Musk, et taandub Twitteri ostu tehingust, kuna tema sõnul ei edastanud Twitter talle kui palju on sotsiaalmeedia platvormil spämm-kontosid.

Peale seda kaebas Twitter Elon Muski kohtusse – ettevõtte sõnul tulenes Muski otsus tehingust taganeda hoopis turuolukorra muutusest.

Elon Muski ja Twitteri kohtuvaidlus algab 17. oktoober Delaware osariigi kohtus.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: WSJ

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: