Euroopa Liit survestab Saksamaad vähendama sõltuvust Huaweist

Huawei stend tehnoloogialaadal 2020 Berliinis
Huawei stend tehnoloogialaadal 2020 Berliinis Autor/allikas: SCANPIX/imago images/Xinhua

Euroopa Komisjoni konkurentsivolinik Margrethe Vestager on ärgitanud Euroopa Liidu liikmesriike vähendama sõltuvust Hiina ettevõttest Huaweist. Vestager tõi eraldi välja Saksamaa.

Euroopa Komisjon palus neljapäeval Euroopa Liidu liikmesriikidel vähendada riske, mis on seotud Hiina päritolu 5G võrgutehnoloogiaga.

Eelkõige toodi välja Saksamaa, kes peab ellu viima Euroopa Liidu ühised 5G julgeolekujuhised.

"Me soovitame tungivalt liikmesriikidel, kes pole veel võtnud kasutusele piiranguid kõrge riskiga tarnijatele tegema seda viivitamatult," ütles Euroopa Komisjoni asepresident Margrethe Vestager.

Vestager tõi välja, et mitmed riigid on muutnud enda seadusandlust, kuid ei ole seadusi jõustanud, vahendas Politico.

Kui konkurentsivolinik Vestageri käest küsiti arvamust Saksamaa kohta, kus mobiilside operaatorid Deutsche Telekom ja Vodafone on tugevalt kasutanud Hiina ettevõtte Huawei tooteid viimase kümnendi jooksul, siis märkis Vestager, et "tegu pole ainult Saksamaaga, kuid ka Saksamaaga."

Euroopa Liidu liikmesriigid leppisid aastal 2020 kokku 5G julgeolekupõhimõtted, milles seati eesmärgiks vähendada sõltuvust suure riskiga tarnijate suhtes.

Selles nähti vähevarjatud eesmärki vähendada sõltuvust Hiina Huawei ning samuti Hiina ZTE tehnoloogiast.

Saksamaa võttis eelmine aasta vastu seaduse, mis võimaldab Saksa ministeeriumitel sekkuda telekomide lepingutesse Huaweiga, kuid seadus jätab piirangute jõustamise osas valitsusele laia kaalutlusruumi.

Politico toob välja, et Olaf Scholzi valitsuselt oodati karmimat poliitikat Hiina suhtes, kuid siiani ei ole Saksa valitsus sekkunud telekomiettevõtete Huawei-sõltuvuse vähendamiseks.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Politico

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: