Auvere elektrijaamas taas rike, remont võtab poolteist nädalat

Auvere elektrijaam.
Auvere elektrijaam. Autor/allikas: Eesti Energia

Auvere elektrijaam sai loetud päevad töötada, kui pühapäeval tekkis soojusvahetis leke, mille tõttu on elektrijaam kuni 7. detsembrini remondis, teatas Eesti Energia.

Eesti Energia Auvere elektrijaam, mis oli alates oktoobri algusest hooldusremondis, alustas neljapäevast taas tööd.

Pühapäeval tekkis elektrijaamas soojusvahetis leke ning järjekordne remont võtab poolteist nädalat. Elektrijaam peaks tööd alustama taas 7. detsembril.

Auverest tingitud pakkumise vähenemine turul ei tohiks hinnatõusu põhjustada, vähemalt seni, kuni me Soomega samas hinnatsoonis püsime, märkis Eesti Energia.

Samas on ettevõtte hinnangul oodata kogu regioonis järgmiseks nädalaks veidi kõrgemaid hindasid külmast tingitud suurema tarbimise ja väga madala tuuleprognoosi tõttu.

Eesti Energia Narva jaamadest oli eelmisel nädalal turul 820 megavatti. Ettevõtte teatel on juhitavate elektritootmisvõimsuste plaanilised hooldused selleks talveks suuremas osas tehtud. 

2018. aastal avatud Auvere elektrijaamal on olnud pidevalt probleeme. Eelmisel nädalal lõppenud hooldustööd tehti selleks, et parandada jaama töökindlust.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: