Euroopa impordib jätkuvalt palju Vene diislikütust

Diiselkütuse tankimine
Diiselkütuse tankimine Autor/allikas: SCANPIX/IMAGO/Jan Huebner

Euroopa Liit ja Ühendkuningriik tarnivad mõlemad siiani palju Vene diislikütust. Vähem kui 10 nädala pärast peaks Vene diislikütus minema Euroopa Liidu sanktsioonide alla.

Nii Ühendkuningriik kui ka Euroopa Liit said Vortexa andmeil novembrikuu esimese 24 päeva jooksul pea poole oma merd mööda tarnitavast diislikütusest Venemaalt.

Vene diislikütuse osakaal kogu Euroopa imporditud diislikütusest on sel aastal püsinud kõrge. Muuhulgas mõjutab Vene diislikütuse osakaalu Euroopa tarbitud diislikütusest streigid Prantsuse rafineerimistehastes.

Euroopa Liit ja Ühendkuningriik said 1. ja 24. novembri vahemikus Venemaalt ligikaudu 600 000 barrelit diislikütust.

Kuigi oktoobris oli imporditud diisli kogused veelgi suuremad, siis oli novembris Vene diislikütus kogu imporditud diislikütusest tervelt 45 protsenti.

Arvestatav hulk Vene naftatoodetest liigub Amsterdam-Rotterdan-Antwerpeni piirkonda, toob Bloomberg esile.

5. veebruaril jõustuvad Euroopa Liidu sanktsioonid, mille kohaselt on keelatud importida Vene diislikütust ja teisi Vene rafineeritud naftatooteid. Detsembris jõustub Euroopa Liidu Vene toornafta sanktsioonid.

Bloomberg rõhutab, et samal ajal kui Euroopa Liit peab leidma Vene diislikütusele alternatiivi peab ka Venemaa leidma oma diislile uued ostjad. Ühed võimalikud alternatiivsed turud on Türgi, Maroko ning Tuneesia.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Bloomberg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: