Leningradi oblasti kuberner: Narvas läheb piiriületus sõidukitele kinni

{{1671180000000 | amCalendar}}
Sild Eesti ja Venemaa piiril Narva ja Ivangorodi vahel juulis 2022.
Sild Eesti ja Venemaa piiril Narva ja Ivangorodi vahel juulis 2022. Autor/allikas: ERR

Venemaa sulgeb Ivangorodi poolelt Narva piiriületuse kõigile sõidukitele kaheks aastaks, teatas Leningradi oblasti kuberner Aleksandr Drozdenko viitega ümberehitustöödele.

Piiriületus jääb 2023. aastal algavate tööde ajaks avatuks jalakäijatele, vahendas Venemaa Kingissepa linna portaal kuberneri sõnu kohtumisel kohalike juhtidega.

Narva piiripunkti kaudu käib siiani aktiivne sõidukite, sealhulgas veoautode liiklus Eesti ja Venemaa vahel.

Välisminister Urmas Reinsalu ütles ERR-ile, et Vene pool Eesti välisministeeriumit sellest teavitanud ei ole.

"Piiri esindajate kaudu käib see piiriküsimuste teavitamine riikide vahel. Ametlikku informatsiooni Eesti vabariigile ei ole laekunud. Me kindlasti küsime täiendavat informatsiooni Vene ametivõimudelt," ütles Reinsalu.

Reinsalu sõnul on mitteametlikult juttu piiripunkti pikaajalisest remondist kuulda olnud Vene poolelt juba veebruarikuust alates.

Ta märkis, et Venemaa sellist sammu võib võtta ka välispoliitilise surveavaldusena, kuigi mingit füüsilist mõju sellel Eestile ei ole.

"Küsimus on selles, kas see olemuslikult meid kuidagi takistab. Meil on olemas teised piiripunktid ja rahvusvahelised kaubaveod saavad liikuda ka teiste riikide piiripunktide kaudu Venemaale," ütles Reinsalu.

"Me peame samas arvestama sellega, et olgu need inimeste või mingit muud liikumist puudutavad asjaolud, siis Venemaa võib neid meie survestamiseks kasutada. Ja need otsused võivad tulla ka üleöö," lausus välisminister.

Reinsalu sõnul ei ole tal teadmist, et Venemaa plaaniks sarnaseid remonte ka Läti, Soome või ka Norra piiril.

Lux Expressi Eesti tegevjuht Ingmar Roos ütles ERR-ile, et ettevõte hakkab uue informatsiooni põhjal oma tegevuskava kokku panema.

"Vaatamata sellele Euroopas toimuvale olukorrale on Lux Express ühel ja teisel pool piiri elavate inimeste, sugulaste ja lähisuhete ja vajadusepõhise liikumise võimaldamiseks jätkuvalt Tallinn-Peterburi liini opereerinud. Ja ma usun, et minimaalse ühenduse tagamine on vajalik ka eeloleval aastal, vaatamata sellele, et see piir remonti läheb," kommenteeris Roos.

Roos pakkus, et kuigi hetkel ei oska ta uue tegevuskava kohta täpsemalt rääkida, siis mingi lahenduse soovib ettevõte leida. "Kasvõi sõites siis ühelt ja teiselt poolt bussidega selliselt, et jalakäijad ületavad piiri jala," ütles Roos.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: