Populaarsemad kandidaadid valimisringkondades

Eeldatavad erakondade häältemagnetid ringkondade suurust arvestades.
Eeldatavad erakondade häältemagnetid ringkondade suurust arvestades. Autor/allikas: ERR

Kantar Emor tõi erakondade toetuste uuringus välja ka populaarsemad kandidaadid 12. valimisringkonnas.

Valimisringkonnas nr 1 (Tallinna Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine linnaosa) on populaarsemad kandidaadid Kristen Michal (Reformierakond) ja Vadim Belobrovtsev (Keskerakond).

Valimisringkonnas nr 2 (Tallinna Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita linnaosa) on populaarsemad kandidaadid Mihhail Kõlvart (Keskerakond), Leo Kunnas (EKRE) ja Siim Kallas (Reformierakond).

Valimisringkonnas nr 3 (Tallinna Mustamäe ja Nõmme linnaosa) on populaarsemad kandidaadid Urmas Paet (Reformierakond), Lauri Laats (Keskerakond) ja Martin Helme (EKRE).

Valimisringkonnas nr 4 (Harju- ja Raplamaa) on populaarsemad kandidaadid Kaja Kallas (Reformierakond), Henn Põlluaas (EKRE) ja Jüri Ratas (Keskerakond).

Valimisringkonnas nr 5 (Hiiu-, Lääne- ja Saaremaa) on populaarsemad kandidaadid Kalle Laanet, Urve Tiidus (mõlemad Reformierakond) ja Helle-Moonika Helme (EKRE).

Valimisringkonnas nr 6 (Lääne-Virumaa) on populaarsemad kandidaadid Anti Poolamets (EKRE), Hanno Pevkur (Reformierakond) ja Üllar Saaremäe (Isamaa).

Valimisringkonnas nr 7 (Ida-Virumaa) on populaarsemad kandidaadid Yana Toom (Keskerakond), Maris Toomel (Reformierakond) ja Mihhail Stalnuhhin (üksikkandidaat, endine keskerakondlane).

Valimisringkonnas nr 8 (Järva- ja Viljandimaa) on populaarsemad kandidaadid Jaak Madison (EKRE), Jürgen Ligi (Reformierakond) ja Helmen Kütt (SDE).

Valimisringkonnas nr 9 (Jõgeva- ja Tartumaa) on populaarsemad kandidaadid Urmas Kruuse (Reformierakond), Aivar Kokk (Isamaa) ja Peeter Ernits (EKRE).

Valimisringkonnas nr 10 (Tartu linn) on populaarsemad kandidaadid Urmas Klaas (Reformierakond), Jaak Valge (EKRE) ja Kristina Kallas (Eesti 200).

Valimisringkonnas nr 11 (Võru-, Valga- ja Põlvamaa) on eriline, sest seal nimetasid vastajad kõige sagedamini, et toetavad EKRE-t, aga ei osanud EKRE nimekirja esikolmikust sobivat kandidaati välja tuua. Toetust sai ka Liina Kersna (Reformierakond).

Valimisringkonnas nr 12 (Pärnumaa) on populaarseimad kandidaadid Mart Helme (EKRE), Annely Akkermann ja Toomas Kivimägi (mõlemad Reformierakond).

Riigikogu valimised toimuvad 5. märtsil.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: