Allikad: Eurokomisjon keelas töötajatel töötelefonides Tiktoki kasutamise

Hiina meediafirma Tiktok
Hiina meediafirma Tiktok Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/DADO RUVIC

Veebiväljaande Politico allikate teatel keelas Euroopa Komisjon turvalisuse probleemide tõttu oma töötajatel töötelefonides kasutada populaarset Hiina rakendust Tiktok.

Euroopas kasvab kriitika Tiktoki ja selle Hiina emafirma ByteDance vastu. Euroopa ametnikud muretsevad, et Hiina tehnoloogiafirmad aitavad kommunistlikul parteil koguda lääneriikides elavate inimeste andmeid.

TikTok kinnitas eelmisel aastal , et nende Euroopas asuvate kasutajate andmetele omavad ligipääsu ka Hiinas asuvad Tiktoki töötajad.

"Neljapäeva hommikul anti kõikidele töötajatele korraldus Tiktok oma ametlikest seadmetest eemaldada. Nad peavad rakenduse eemaldama ka oma isiklikest seadmetest, kui seal on tööga seotud rakendusi. Kui töötajad tahavad oma isiklikus telefonis jätkata Tiktoki kasutamist, siis peavad nad sealt eemaldama tööga seotud rakendused," ütles üks kõrge Euroopa Komisjoni ametnik Politicole

Politico teatel kaaluvad sarnast Tiktoki kasutamise keelustamist ka teised Euroopa Liidu institutsioonid. Euroopa Parlamendil võib siiski kuluda palju rohkem aega, et selline poliitika kehtestada. 

USA juba keelas hiljuti valitsusametnikel töötelefonides Tiktoki kasutamise. Sarnaseid meetmeid kaalub ka Hollandi valitsus. 

Tiktok teatas hiljuti, et platvormil on Euroopa Liidus 125 miljonit aktiivset kasutajat.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: