Suhkur kallines aastases võrdluses 86 protsenti

Suhkur poeletil.
Suhkur poeletil. Autor/allikas: Aili Vahtla/ERR

Statistikaameti andmetel tõusis tarbijahinnaindeks aprillis võrreldes märtsiga 2,0 protsenti ning võrreldes eelmise aasta aprilliga 13,5 protsenti. Möödunud aasta aprilliga võrreldes on toidukaupadest enim ehk 86,1 protsenti kallinenud suhkur.

Mulluse aprilliga võrreldes olid kaubad 13,6 protsenti ja teenused 13,1 protsenti kallimad.

Statistikaameti tiimijuhi Viktoria Trasanovi sõnul mõjutasid aprillis tarbijahinnaindeksit eelmise aasta aprilliga võrreldes enim toidu ja mittealkohoolsete jookide kallinemine, mis andis kogutõusust ligi kaks viiendikku, ning eluasemega seotud hinnamuutused, mis andsid kogutõusust viiendiku.

"Kodudesse jõudnud elekter oli 49,4 protsenti, soojusenergia 15,6 protsenti ja tahkekütus 14,4 protsenti kallim, gaas aga 43,4 protsenti odavam. Alates aprillist lõppesid automaatselt rakenduvad kompensatsioonimeetmed elektrienergiale ja kaugküttele. Gaasi hind oli langenud allapoole kompenseerimise piiri juba varem," sõnas Trasanov.

Möödunud aasta aprilliga võrreldes on toidukaupadest enim ehk 86,1 protsenti kallinenud suhkur. Kakao on kallinenud 41,5 protsenti, oliiviõli 41,4 protsenti, kastmed 40,9 protsenti, leivatooted 35,6 protsenti ja linnuliha 35,1 protsenti.

Samas oli bensiin oli 6,2 protsenti ja diislikütus 12,5 protsenti odavam.

Tarbijahindade muutus kaubagrupiti Autor/allikas: Statistikaamet

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: