Koalitsioon plaanib ministeeriumite ühendamiseks riigieelarvet muuta

Ministeeriumite ühishoone
Ministeeriumite ühishoone Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Reformierakonna, Eesti 200 ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna koalitsiooni kavandatava ministeeriumite ümberkorraldamise ja ühendamisega tuleb muuta ka 2023. aasta riigieelarve seadust.

"Jah, muudetakse 2023. aasta riigieelarve seadust. Valitsemisalad on juba esitanud muudatusettepanekud rahandusministeeriumile ning töö nendega käib," ütles rahandusministeeriumi pressiesindaja Elina Kink teisipäeval ERR-i selleteemalisele küsimusele vastates.

"Eesmärk uute ministeeriumite ametlikuks tööle hakkamiseks alates 1. juulist on ka seotud järgmise aasta eelarveprotsessiga, et riigieelarve ja riigieelarvestrateegias saaks juba arvestada ministeeriumite muutunud struktuuri ja tööülesandeid. Riigieelarve maht jääb samale tasemele," lisas Kink.

Koalitsioonileppe kohaselt puudutab ministeeriumite töö ümber korraldamine otseselt viit praegust ministeeriumit.

Praeguse majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) asemele tuleb majandus- ja IT-ministeerium, millega liituvad struktuuriüksused sotsiaalministeeriumist.

Keskkonnaministeeriumi baasil tuleb kliima- ja elukeskkonnaministeerium, millega liituvad majandusministeeriumist ehituse ja transpordi valdkond ning energeetika.

Maaeluministeeriumi baasil tuleb regionaalministeerium ning sellega liituvad üksused rahandus- , sotsiaal-, ja majandusministeeriumist.

Regionaalministeeriumisse liigub rahandusministeeriumist kõik, mis kohalikke omavalitsusi ja regionaalpoliitikat puudutab, ning MKM-ist liigub sinna planeeringute ja eluruumi osa.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: