Komisjon ootab ERR-i nõukogu kandidaatide esitamiseks hinnangut Vooglaiule

{{1683638040000 | amCalendar}}
Varro Vooglaid.
Varro Vooglaid. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu kultuurikomisjon otsustas teisipäevasel istungil esitada riigikogule Eesti Rahvusraamatukogu nõukogu ja rahvusooperi nõukogu liikmekandidaadid. ERR-i nõukogu liikmete kandidaadid otsustab komisjon järgmisel nädalal, kuna ootab hinnangut, kas EKRE esitatud kandidaat Varro Vooglaid tegutseb meediateenuse osutajana.

Rahvusraamatukogu nõukogu liikmekandidaadid on riigikogu liikmed Helmen Kütt (SDE), Anti Poolamets (EKRE) ja Vilja Toomast (RE). Nõukogusse kuulub kokku seitse liiget, kellest kolm on riigikogu liikmed.

Kultuurikomisjon nimetab seaduse järgi rahvusooperi nõukogusse kuuluvast 11 liikmest kolm. Teisipäeval otsustas komisjon nimetada kandidaatideks Ester Karuse (KE), Signe Kivi (RE) ja Kadri Tali (E200).

Mõlema nõukogu uue koosseisu volitused peaks algama 27. mail. Komisjoni ettepanek on eelnõusid täiskogus arutada 16. mail. Otsuse eelnõusid arutatakse ühel lugemisel.

ERR-i nõukogu kandidaatide nimetamiseks ootab komisjon TTJA hinnangut

Teisipäevase päevakorra järgi pidi komisjon arutama ka ERR-i nõukogu liikmekandidaatide esitamist, kuid komisjon selle osas otsust ei langetanud ja jätkab arutelu järgmisel nädalal.

Kultuurikomisjoni esimehe Heljo Pikhofi sõnul tekkis ERR-i nõukogu liikmete nimetamisel küsimus, kas EKRE fraktsiooni pakutud kandidaat Varro Vooglaid, kes tegutseb ka SA Perekonna ja Traditsioonide Kaitseks juhatuse liikmena, saab nõukogusse kuuluda.

Nimelt kuulub sihtasutuse alla ka uudiste- ja arvamusportaal Objektiiv, sealhulgas Objektiiv TV. Rahvusringhäälingu seaduse järgi ei või nõukogu liige olla meediateenuse osutaja osanik, aktsionär ega liige.

Komisjonis tekkis küsimus, kas Objektiiv on meediateenuse osutaja ning selle hindamiseks küsib komisjon arvamust tarbijakaitse- ja tehnilise järelevalve ametilt (TTJA). Kui amet peaks hindama rolli vastukäivaks, on Vooglaiul võimalus otsustada, kas loobub ERR-i nõukogu või SAPTK-i liikme kohast, märkis Pikhof.

Teised fraktsioonid esitasid enda kandidaatideks Marek Reinaasa (E200), Tõnis Mölderi (KE), Valdo Randpere (RE), Raimond Kaljulaidi (SDE) ja Priit Sibula (I).

ERR-i nõukogusse saab iga fraktsioon nimetada ühe esindaja kuni riigikogu koosseisu volituste lõppemiseni. Nõukogusse kuuluvad veel neli asjatundjat, kelle volitused kestavad viis aastat.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: