Laupmaa lahkus Eestimaa Looduse Fondi nõukogust

{{1696384980000 | amCalendar}}
Eestimaa Looduse Fondi nõukogu esimees Jüri Kaljundi.
Eestimaa Looduse Fondi nõukogu esimees Jüri Kaljundi. Autor/allikas: Katre Liiv

Prokuratuuri uurimise all olev Henri Laupmaa esitas teisipäeva hilisõhtul avalduse omal soovil Eestimaa Looduse Fondi nõukogust tagasi astuda, mis ka rahuldati.

"Avalduse muudatuse vormistamiseks esitasime eile (teisipäeva - toim) õhtul ka äriregistrile," teatas ERR-ile Eestimaa Looduse Fondi nõukogu esimees Jüri Kaljundi.

Kaljundi ütles varem, et Laupmaa on oma tegevusega Eestimaa Looduse Fondile (ELF) põhjustanud mainekahju. "Ma arvan, et sellised juhtumid kahjustavad kõigi vabaühenduste ja mittetulundusühingute mainet. Eks see soovitus alati kõigile ongi see, et seada üles sellised järelevalveorganid," ütles ta.

Kaljundi lausus, et looduse fond on hea näide, kus on 11-liikmeline nõukogu, mille roll ongi juhatuse töö üle järelevalvet teostada. "Kõik sellised vabaühendused, kus on võib-olla ainult paar inimest, siis nende tegevust ongi natuke läbipaistmatu kontrollida," ütles ta.

Ühes Henri Laupmaaga kuulusid ELF-i veel Jüri Kaljundi (nõukogu esimees), Üllas Ehrlich, Ahti Heinla, Maris Jõgeva, Jan Kaus, Erik Moora, Riinu Rannap, Helen Sooväli-Sepping, Andres Tarand ja Pille Tomson.

Rahvusringhääling kirjutas teisipäeval, et prokuratuur on algatanud kriminaalasja, kahtlustades Ukraina heaks annetusi kogunud Toeta.me platvormi haldajat MTÜ-d Infograafika ja Ergonoomika Instituut ja selle ainsat juhatuse liiget Henri Laupmaad üle 220 000 euro annetajate raha omastamises. Laupmaa ise ütleb, et tekkinud on vaid suur segadus ning tegelikult on annetuskampaania organiseerijatega saavutatud juba kokkulepe, et ligi 220 000 eurot ära maksta.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: