Eesti ja Soome sulgesid lekke tõttu Balticconnectori gaasiühenduse

{{1696751460000 | amCalendar}}
Foto: Elering

Eesti ja Soome vaheline gaasiühendus Balticconnector on võimaliku lekke tõttu tööst väljas, kuna pühapäeva öösel langes rõhk merealuses torus ning Eesti ja Soome süsteemihaldurid sulgesid gaasivoo, teatas Eesti süsteemihaldur Elering pühapäeval.

Avarii põhjus pole teada. Süsteemihaldurid asuvad esimesel võimalusel juhtunu asjaolusid välja selgitama.

Eleringi kinnitusel ei mõjuta Balticconnectori töö peatamine Eesti tarbijate gaasiga varustamist. Gaas jõuab Balticconnectori sulgemise järel Eesti tarbijateni Lätist.

Eleringi juht Kalle Kilk ütles "Aktuaalsele kaameral", et öösel kella ühe ja kahe vahel tekkis torus üpris järsk rõhu langus, peale mida  toru otsad mõlemalt poolt suleti.

"Ja nüüd meie põhiline ülesanne on hakata sinna koha peale tehnikat mobiliseerima, mis suudaks selle päris lekkekoha üles otsida," ütles ta.

"See on päevade küsimus. Esiteks osa tehnikat ei suuda sellise lainetusega opereerida, kui me räägime pealvee sonaritest. Natuke on küsimus, et kas need tehnika valdajad praegu kuskil objektil ära ei ole. Me praegu alles otseim nendega kontakti," lisas ta.

Soome võrguoperaatori Fingridi teatel oli gaasivarustus pühapäeva hommikul stabiilne ning riigi gaasivarustus tagatakse Inkoo vedelgaasi terminali kaudu.

Sulgemise eel töötas Balticconnector suunaga Soomest Eestisse. Suurem osa Soomest saabunud gaasist liikus edasi Lätti, teatas Elering.

Balticconnectori merealuse osa pikkus Paldiskist Eestis kuni Inkooni Soomes on 77 kilomeetrit. Balticconnector alustas tööd 2020. aasta alguses.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: