Eesti Pank: eluasemelaenud Eestis on 14 aasta kõige kallimad

Swedbank
Swedbank Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti pankade poolt kolmandas kvartalis välja antud eluasemelaenude keskmine intressimäär oli 5,56 protsenti, mis on 2,96 protsendipunkti kõrgem kui 2022. aasta samas kvartalis ja ühtlasi viimase 14 aasta kõrgeim tase.

Pankade ja nendega seotud liisinguettevõtete tarbimislaenude keskmine intressimäär oli 13,31 protsenti. Aastaga oli see kerkinud 1,16 protsendipunkti.

Eluasemelaenude intressimäärad ja laenusummad. Autor/allikas: Eesti Pank

Pankade ja nendega seotud liisinguettevõtete väljastatud sõiduautoliisingu keskmine uusmüügi intressimäär oli kolmandas kvartalis 6,06 protsenti, mis oli aastaga tõusnud seega pea kaks korda.

Pankade poolt ettevõtetele antud enam kui aastase tähtajaga laenude intressimäär oli kolmandas kvartalis 6,34 protsenti ehk 2,82 protsendipunkti kõrgem kui aasta tagasi samal ajal. Ettevõtete alla aastase tähtajaga laenude intressimäär oli 6,33 protsenti ning arvelduskrediidi ja muu uueneva krediidi intressimäär oli 5,82 protsenti.

Pankade ja nendega seotud liisinguettevõtete laenude intressimäärad ja laenusummad ettevõtetele Autor/allikas: Eesti Pank

Kolmandas kvartalis oli kuni aastase tähtajaga hoiuste keskmine intressimäär viimase 13 aasta kõrgeimal tasemel. Majapidamiste intressimäär oli 3,50 protsenti ja ettevõtete oma 3,42 protsenti. Üle aastase tähtajaga hoiuste intressimäärad olid vastavalt 4,30 protsenti ja 3,67 protsenti.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: