X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Novembri tarbijahindade kasv oli 4,3 protsenti

{{1701326760000 | amCalendar}}
Ostukärud
Ostukärud Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Novembri tarbijahinnaindeksi aastane kasv oli statistikaameti esialgseil andmeil 4,3 protsenti.

Oktoobriga võrreldes kasvas tarbijahinnaindeks 0,18 protsenti.

Oktoobris oli Eesti aastane inflatsioon viis protsenti. Seega on hindade kasvutempo statistikaameti andmetel novembris veidi aeglustunud.

Euroala inflatsiooniks kujuneb Eurostati hinnangul novembris 2,4 protsenti, mis on samuti aeglustumine oktoobri 2,9 protsendilt. Eesti novembrikuu aastainflatsiooniks hindas Eurostat 4,1 protsenti.

Suurim mõju euroala inflatsioonile on novembris toidu, alkoholi ja tubaka 6,9-protsendilisel hinnatõusul, sellele järgnes 4 protsendiga teenuste hinnatõus ja 2,9-protsendiga tööstuskaupade hinnatõus. Energiahinnad langesid aastaga 11,5 protsenti.

Kiireim aastane inflatsioon oli novembris 6,9 protsendiga Slovakkias, millele järgnesid 5,5 protsendiga Horvaatia ja 4,9 protsendiga Austria.

Euroala riikidest langesid hinnad aastaga ainsana 0,7 protsenti Belgias. Väikseim tõus oli 0,7 protsenti Itaalias.

Oktoobrikuuga võrreldes langesid hinnad novembris enamuses euroala riikidest. Kõige rohkem langesid hinnad kuuvõrdluses 2,9 protsenti Maltal ja 1,5 protsenti Küprosel. Hinnad kasvasid kuuga 0,2 protsenti Slovakkias ja Austrias. Belgias ja Eestis püsisid hinnad Eurostati hinnangul kuuvõrdluses muutumatuna.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: