X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Soome lükkas idapiiri avamise edasi 11. veebruarile

Soome põhjapoolseim Raja-Jooseppi piiripunkt oli enne piiri sulgemist viimasena lahti.
Soome põhjapoolseim Raja-Jooseppi piiripunkt oli enne piiri sulgemist viimasena lahti. Autor/allikas: Yle

Soome siseminister Mari Rantanen andis neljapäeval pressikonverentsi ja ütles, et Helsingi lükkas idapiiri avamise kuu võrra edasi.

Soome meedia kirjutas juba kolmapäeval, et Helsingi hoiab idapiiri kinni veel kuu võrra. Rantanen ütleski neljapäeval, et valitsus otsustas piiranguid pikendada.

Valitsus lükkas idapiiri avamise edasi 11. veebruarile, see samm aitab tagada riigi julgeolekut. 

Rantanen ütles, et riiklik julgeolek on Soome jaoks eluliselt tähtis küsimus ning see seisab kõigest eespool, kuni riik leiab teised toimivad lahendused.

Soome otsustas novembri lõpus sulgeda kogu idapiiri ning süüdistas siis Venemaad ränderünnakus. Helsingi avas vahepeal kaks piiripunkti ning migrandid üritasid olukorda enda huvides ära kasutada. Seejärel otsustas valitsus, et idapiiril asuvad piiripunktid tuleb taas sulgeda, kuna Venemaa jätkas migrantide piirile saatmist.

Helsingi eeldab, et Venemaa pole oma tegevust Soome suunas muutnud ning piiri avamise korral üritavad migrandid taas riiki siseneda. 

Praegused piirangud põhinevad piirivalveseadusel. Selle seaduse kohaselt saab valitsus otsustada piiripunktide sulgemise või piiriületuse piiramise kasuks, kui sulgemine või piiramine on vajalik, et tõrjuda tõsist ohtu näiteks avalikule korrale või riigi julgeolekule.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: