1. aprillist tõuseb eriarstiabi visiiditasu viielt eurolt 20 eurole

Alates 1. aprillist tõuseb eriarstiabi ja EMO visiiditasu viielt eurolt 20 eurole. Pensionäridele, töötutele, lapseootel naistele ja toimetulekutoetuse saajatele jääb visiiditasu endiselt viiele eurole.
Raskemate terviseprobleemide korral, kui inimene jääb haiglaravile, ei tule erakorralise meditsiini osakonna (EMO) külastuse eest visiiditasu maksta.
Aprillist suureneb ka haigla voodipäevatasu seniselt 2,5 eurolt 5 eurole.
Sotsiaalministeeriumi tervishoiu rahastamise poliitika ekspert Lii Pärg selgitas hinnatõusu asjaoluga, et visiiditasu määra ei ole muudetud üle 10 aasta. Aja jooksul on samas kasvanud nii meditsiinisüsteemi koormus kui ka kulud teenustele.
"Muudatused lähtuvad OECD soovitustest, mille kohaselt visiiditasude suurendamine aitab tervishoiusüsteemi tõhustada, kui seejuures kaitstakse haavatavamaid elanike rühmi," ütles Pärg.
Madalamat, viieeurost visiiditasu jäävad maksma toimetulekutoetuse saajad, osalise või puuduva töövõimega inimesed, registreeritud töötud, üle 63-aastased, vanadus- ja töövõimetuspensionärid, alla 19-aastased lapsed, lapseootel naised ning alla üheaastaste laste emad. "Sealjuures lapseootel naistelt ei tohi küsida ka madalamat visiiditasu, kui ambulatoorset eriarstiabi osutatakse seoses raseduse või sünnitusega," täpsustas Pärg.
Kehtima hakkab lisaks kaitsemehhanism: kui inimene vajab sama eriarsti juurde korduvaid visiite, võib võtta aastase perioodi vältel visiiditasu vaid ühe korra. Samuti ei tohi nõuda visiiditasu maksmist, kui toimuvad suunamised raviasutuse siseselt või teise raviasutusse sama eriarsti juurde.
Pärg rõhutas, et vastuvõtt perearsti juurde jääb visiiditasuta.
Aprillist suureneb voodipäevatasu haiglas seniselt 2,5 eurolt 5 euroni. Voodipäevatasu saab küsida kuni 10 haiglas viibitud päeva eest.
Erandina ei või nõuda voodipäevatasu intensiivravis oldud aja eest, raseduse või sünnitusega seotud eriarstiabi osutamisel ja alaealistelt.
Kui patsiendil ei ole võimalik kokkulepitud ajal tulla vastuvõtule, tuleb sellest vähemalt 24 tundi varem anda teada. Kui teavitus jääb hiljemaks või patsient jätab kohale tulemata, on raviasutusel õigus küsida järgmisel korral kahekordset visiiditasu.