Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mustajõele ehitatakse uus piirivalvekordon

Esmaspäeval, 26. juunil asetatakse nurgakivi uuele Mustajõe piirivalvekordoni hoonele, mis peaks esialgsete plaanide järgi valmima käesoleva aasta oktoobri alguseks.
Uus piirivalvekordon ehitatakse kuna praegune Mustajõe ääres asuv hoone on lagunev ning ei vasta enam kaasaja nõuetele, teatas piirivalve. Hoone ehitatakse Narva jõe soojavee kanali äärde, mis võimaldab lihtsamat väljapääsu Narva jõele ka talvisel jääperioodil ning seeläbi operatiivsemalt reageerida erinevatele juhtumitele.

Mustajõe kordoni ehitamise üks oluline eesmärk on kaasajastada piirivalvurite olme- ja teenistustingimusi. Kordonikompleksi koosseisus kuulub väljaehitamisele kordonihoone ja teenistuskoerte aedik, paadisadam ning kordoni tehnikasektsioon.

Lisaks tööruumidele ehitatakse Mustajõe kordonisse ka ajutise kinnipidamise ruumid, spetsiaalsed valve- ja relvade hoiuruumid, köögikompleks, magamisruumid, õppeklass ja spordisaal.

Mustajõe piirivalvekordoni ehitus viiakse läbi PHARE programmi raames ning selle kogumaksumus on 15 miljonit krooni. Ehitustöid teostab Eesti Ehitus.

1. juunil sai nurgakivi ka renoveeritav Alajõe kordonihoone ja 7. juunil paigaldati nurgakivi Luhamaa piirivalvekordoni ehitusel.

Toimetaja: Merlis Nõgene

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: