Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Virumaal pandi nurgakivi Mustajõe piirivalvekordonile

Uute kordonite ehitamine parandab piirivalvurite töötingimusi, praegu on Eesti idapiiril puudu 40 protsenti piiripersonalist.

Euroopa Liidu Phare programmi toetusel valmivad sel aastal Luhamaa, Alajõe ja Mustajõe piirivalvekordonid. Esmaspäeval pandi nurgakivi Mustajõe kordonile, samuti alustatakse tänavu Narva-Jõesuu ja Mustvee kordonite rajamist. Piirivalve vaevleb aga personalipuuduses ning Eesti idapiiril on puudu 40% piirivalvureist.

Mustajõe kordoni uuele hoonele panid nurgakivi president Arnold Rüütel, siseminister Kalle Laanet, piirivalveameti peadirektor kolonel Roland Peets ja aktsiaseltsi Eesti Ehitus nõukogu esimees Toomas Luman.

Uus kordon parandab oluliselt piirivalvurite töötingimusi. Piirivalve vaevleb aga personalipuuduses nagu teisedki siseministeeriumi haldusala ametkonnad. Üks põhjusi on madal palk.

"Loomulikult on üks põhjusi palk ja Eesti astumine Euroopa Liitu, mis avardas inimeste võimalusi leida tööd teistes Euroopa Liidu liikmesriikides," ütles piirivalveameti peadirektor, kolonel Roland Peets. "Kõik need valdkonnad tekitavad sellise seisu, nagu meil praegu on."

Kolonel Peetsi sõnul on sama suur probleem ka piirivalve väljaarvamine kaitsejõududest, mis vormistatakse aastavahetusel. Oluline on, et säiliksid senised sotsiaalsed garantiid.

Siseminister Kalle Laaneti sõnul on seni õnnestunud piirivalve teenistusseaduse eelnõusse kirjutada madalam pensioniiga, minimaalset astmepalka aga mitte, muudest soodustustest rääkimata.

Toimetaja: Andres Palm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: