Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mustajõel avatakse uus piirivalvekordoni hoone

Kolmapäeval avatakse uus Mustajõe piirivalvekordoni hoone, mis on varustatud üle 14 miljoni krooni maksva kaasaegse radariga.
Kordoni avavad peaminister Andrus Ansip, siseminister Kalle Laanet ja piirivalve juhtkond, teatas piirivalveamet.

Mustajõele uue 15 miljoni kroonise kordoni ehitamine oli tarvilik, sest endine Mustajõe ääres asuv hoone lagunes ning ei vastanud kaasaja nõuetele. Uus kordonihoone ehitati Narva jõe soojavee kanali äärde, mis võimaldab lihtsamat väljapääsu Narva jõele ka talvisel jääperioodil ning seeläbi operatiivsemalt reageerida piirivalve töös esinevatele juhtumitele.

Mustajõe kordoni ehitamise eesmärgiks oli kaasajastada piirivalvurite olme- ja teenistustingimusi. Kordonikompleksi kuulub kordonihoone ja teenistuskoerte aedik, paadisadam ning kordoni tehnikasektsioon.

Lisaks tööruumidele on Mustajõe kordonis ka ajutise kinnipidamise ruumid, spetsiaalsed valve- ja relvade hoiuruumid, köögikompleks, magamisruumid, õppeklass ja spordisaal.

Mustajõe kordoni piirivalvurite käsutuses on ka moodne Hispaania firma Amper Sistemas rajatud radaritorn, mille platvormil on kaamera, mis võimaldab ümbruskonda jälgida nii päeval kui öösel. 14,1 miljonit krooni maksnud radar võimaldab leida piirivalvuritele huvipakkuvaid objekte.

Kordoni ehitamise rahad tulid PHARE programmist.

Toimetaja: Berit Nuka

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: