Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Prantsuse politsei pidas kinni kaks Uberi juhti

Prantsuse Uberi juht Thibaud Simphal käesoleva aasta mais
Prantsuse Uberi juht Thibaud Simphal käesoleva aasta mais Autor/allikas: AFP/Scanpix

Prantsusmaa politsei pidas kinni kaks USA ettevõtte Uber kohalikku juhtivtöötajat. Prokuratuuri kinnitusel kuulatakse neid üle seoses võimude poolt algatatud uurimisega, mis käsitleb ebaseaduslikku veoteenuste pakkumist.

Reutersi kinnitusel toodi ülekuulamisele Prantsuse Uberi juht Thibaud Simphal ja Uberi Lääne-Euroopa juht Pierre-Dimitri Gore-Coty.

Prantsuse valitsus algatas reedel menetluse seoses Uberi rakendusega UberPOP, mille abil saavad inimesed oma eraautodes veoteenust pakkuda. Samas nõuavad kehtivad Prantsuse seadused veoteenuse osutamiseks spetsiaalset litsentsi.

Uber on oma UberPOP rakendust arendanud Prantsusmaal hoolimata valitsuse vastuseisust ning see on riigis palju pingeid tekitanud. Oktoobris jõustus ka seadus, mis keelab teenused, mille käigus reisijad viiakse kokku litsentseerimata juhtidega. UberPOP on seaduse kohtusse edasi kaevanud ja väidab, et seadus annab litsentseeritud taksojuhtidele ebaõiglase eelise.

Prantsusmaal on UberPOPi vastu algatatud juba 500 kohtuhagi. Samas on viimaste nädalate jooksul registreeritud umbes 100 juhtumit, kus UberPOPi rakendust kasutavaid juhte või nende reisijaid on vihaste taksojuhtide poolt füüsiliselt rünnatud.

Prantsuse taksojuhid, kes peavad oma litsentsi eest maksma tuhandeid eurosid, on vihased, sest väidetavalt on uus transpordirakendus nende sissetulekuid juba 30-40% vähendanud ning seda veel olukorras, kus valitsus nimetatud rakenduse kasutamist ei luba. Eelmisel nädalal toimusid mitmetes linnades taksojuhtide meelevaldused, mis sageli ka vägivalda kaasa tõid.

Taksojuhtide ametiühingu esindaja Abdelkader Morghad selgitas neljapäeval, et nõutakse litsentseerimata juhte keelava seaduse reaalset rakendamist. "Praegu puudub selleks poliitiline tahe," sõnas ta.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: