Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kaks Uberi juhti astuvad septembris Prantsuse kohtu ette

Taksojuhtide meeleavaldus sel suvel Pariisis
Taksojuhtide meeleavaldus sel suvel Pariisis Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Kaks Uberi juhtivtöötajat, kes eile Prantsusmaa võimude poolt kinni peeti, lähevad kohtu alla ning esimene istung toimub 30. septembril, teatas juhtumiga tegelev prokurör meediale.

Eile viisid politseinikud ülekuulamisele Prantsuse Uberi juhi Thibaud Simphali ja Uberi Lääne-Euroopa juhi Pierre-Dimitri Gore-Coty. Tegemist on osaga valitsuse kampaaniast, millega üritatakse tõkestada Uberi ebaseaduslikuks kuulutatud veoteenuse vahendamist, teatas Reuters.

Uurimine, mille käigus otsiti märtsis läbi ka Uberi kontoriruumid, keskendub rakendusele UberPOP, mis võimaldab eraisikutel oma sõidukites teistele eraisikutele veoteenust pakkuda. Samas nõuavad kehtivad Prantsuse seadused veoteenuse osutamiseks spetsiaalset litsentsi.

Uber on oma UberPOP rakendust Prantsusmaal arendanud hoolimata valitsuse vastuseisust ning see on riigis palju pingeid tekitanud. Oktoobris jõustus ka seadus, mis keelab teenused, mille käigus reisijad viiakse kokku litsentseerimata juhtidega. Uber on seaduse kohtusse edasi kaevanud ja väidab, et seadus annab litsentseeritud taksojuhtidele ebaõiglase eelise.

Prantsusmaal on UberPOP-i vastu algatatud juba 500 kohtuhagi. Samas on viimaste nädalate jooksul registreeritud umbes 100 juhtumit, kus UberPOP-i rakendust kasutavaid juhte või nende reisijaid on vihaste taksojuhtide poolt füüsiliselt rünnatud.

Prantsuse taksojuhid, kes peavad oma litsentsi eest maksma tuhandeid eurosid, on nördinud, sest väidetavalt on uus transpordirakendus nende sissetulekuid juba 30-40% vähendanud ning seda veel olukorras, kus valitsus nimetatud rakenduse kasutamist ei luba. Eelmisel nädalal toimusid mitmetes linnades taksojuhtide meeleavaldused, mis sageli ka vägivalda kaasa tõid.

Taksojuhtide ametiühingu esindaja Abdelkader Morghad selgitas neljapäeval, et nõutakse litsentseerimata juhte keelava seaduse reaalset rakendamist. "Praegu puudub selleks poliitiline tahe," sõnas ta.

Seega tundub, et Prantsuse valitsus on taksojuhtide üleskutsele väga jõuliselt reageerinud.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: