Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Taani parlament kiitis heaks reformid migrantidetulva ohjeldamiseks

{{1453783595000 | amCalendar}}
Foto: Claus Fisker/Reuters/Scanpix

Taani parlament kiitis teisipäeval heaks reformid, millega kavatsetakse pikendada põgenike perekondade taasühinemise aega ning lubada võimudel konfiskeerida asüülitaotlejate vara.

Valitsuse hinnangul on seadus vajalik migrantidetulva ohjeldamiseks.

Teisipäevane hääletus oli formaalsus, kuna valdav osa saadikuist oli juba toetanud peaminister Lars Lökke Rasmusseni parempoolse valitsuse eelnõu.

Enim on rahvusvahelist kõneainet pakkunud eelnõu säte, mis lubab Taani võimudel konfiskeerida varjupaigataotlejatelt rahasummad, mis ületavad 10 000 krooni (1340 eurot) ja samuti isiklikud asjad, mille väärtus on rohkem kui 10 000 krooni. Erandiks on abielusõrmused ja teised sentimentaalse väärtusega esemed nagu perekonnaportreed või medalid.

Rahvusvahelist hukkamõistu on pälvinud valitsuse plaan, millega politsei saaks õiguse konfiskeerida põgenike vara, et katta nende majutuskulud asüülitaotlejate keskustes.

Inimõiguslased aga kritiseerivad ettepanekut kehtestada perekondade taasühinemisele kolmeaastane alampiir, mis aktivistide sõnul rikub rahvusvahelisi konventsioone.

Taani parlamendi spiiker esitas eelnõu eelmisel neljapäeval teisele lugemisele, andes rahvaasemikele viimase võimaluse muudatusi nõuda. Saadikud tegid vaid ühe muudatusettepaneku ja seegi lükati kiiresti tagasi.

Kopenhaagen on jäänud kindlaks väitele, et riik ei suuda enamate migrantide vastuvõtmist rahastada ega varjupaigataotlejaid ühiskonda lõimida.

"Taani immigratsioonipoliitika otsustatakse Taanis, mitte Brüsselis," on siseminister Inger Støjberg korduvalt rõhutanud.

Inimõigusorganisatsioonide kriitika suhtes kõigutamatu Taani peaminister on hoiatanud, et riik võib taotleda ÜRO pagulaskonventsiooni muutmist, kui Euroopat tabanud rändekriis jätkub ja süveneb.

Toimetaja: Marek Kuul, Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: