Supo juht: Soomest pärit võitleja sooritas Iraagis suitsiidirünnaku

Soome kaitsepolitsei (Supo) juht Antti Pelttari.
Soome kaitsepolitsei (Supo) juht Antti Pelttari. Autor/allikas: Yle

Soome kaitsepolitsei (Supo) juht Antti Pelttari teatas, et Soomest välismaale sõdima siirdunud isik sooritas Iraagis enesetapurünnaku.

Pelttari teatas juhtumist siseminister Paula Risikko teisipäevasel pressikonverentsil, vahendasid ajaleht Ilta-Sanomat ja Yle.

Supo juht ei täpsustanud, kas enesetaputerrorist oli mees või naine, ega ka seda, kui palju inimesi rünnaku tagajärjel surma sai.

Pelttari sõnul on tekitab muret ka asjaolu, et mõned Soomest pärit džihaadivõitlejad on tõusnud äärmusrühmituse ISIS ridades "märkimisväärsetele positsioonidele". Seda, kas tegu on Soome põhirahvuse või sisserändaja taustaga inimestega, Supo juht ei kommenteerinud.

Samuti märkis Pelttari, et osa välisvõitlejatest on konfliktipiirkondadest tagasi Soome naasnud. Kokku on selliseid inimesi umbes kakskümmend.

Pelttari sõnul on Soomest läinud islamistlike relvarühmituste ridadesse võitlema umbes 80 inimest. "See arv on kahjuks maailma suurim, kui seda võrrelda riigis elavate moslemite arvuga," nentis ta.

Supo hoiab silma peal umbes 300 inimesel, kelle puhul on alust kahtlustada, et neil on seoseid islamiäärmusliku allmaailmaga.

Supo hinnangul on ka üldine terrorioht suurem kui eales varem, kuid samas pole hetkel teada ühtegi otseselt Soome vastu suunatud rünnakuplaani.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: