X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Jüri Ratase kõne: Euroopa on rahu, Euroopa on vabadus ja ühised väärtused

Sõnapilv Jüri Ratase kõnest Eesti eesistumise avakontserdil Kultuurikatlas
Sõnapilv Jüri Ratase kõnest Eesti eesistumise avakontserdil Kultuurikatlas Autor/allikas: ERR

Täna sai kontsert-etendusega sissejuhatuse Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumine, mille alguses pidas kõne peaminister Jüri Ratas. Ratas rõhutas, et 1. juulil algava Eesti eesistumise peamine eesmärk on leida tasakaal erinevate pooluste vahel.

"Eesti eesistumise peamine idee on saavutada ühtsus tasakaalu kaudu," ütles peaminister oma eesistumise avakõnes. "Me peame leidma liidus tasakaalu ida ja lääne, põhja ja lõuna, suure ja väikese, uue ja traditsioonilise, turvalise ja riskantse vahel." Ratas rõhutas, et kuigi Eesti on väike riik, on meil unikaalne kogemus ja palju väärt ideid, mida Euroopaga jagada.

Peaminister kinnitas, et Eesti olulisim eesmärk on järgmise poolaasta jooksul muuta Euroopa tugevamaks. "Järgmised kuus kuud on Euroopa pilgud meie peal! See on meie aeg näidata, kes me oleme, mida me oskame ja kuidas me elame. Aga see on ka aeg kuulata tähelepanelikult teisi," kutsus Ratas igaüht andma oma panust edukasse eesistumisse. "Mida paremini on meie elu- ja mõttelaad Euroopas tuntud, seda suurem on Eesti. Mida paremini mõistame teisi, seda ühtsem on Euroopa."

Ratas ütles, et on kindel, et kui Eesti tähistab 2024. aastal Euroopa Liidu liikmena 20. juubelit, on palju muutunud, kuid Euroopa tähendab ka siis rahu, vabadust ja üksteisemõistmist.

Koondasime Jüri Ratase kõnes enim kõlama jäänud sõnad sõnapilve, mida näete artikli alguses. Pildil suuremalt kuvatud sõnad esinesid enim kordi - näiteks ütles peaminister Euroopa või Euroopa Liit 16 korda ja Eesti 11 korda.

Toimetaja: Anette Parksepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: