Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Omniva lõpetab e-kaupluste kaupade laiali vedamise

{{1502883360000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Omniva lõpetab Maxima, Coopi ja Selveri e-kaupluste kaupade klientidele laiali vedamise, sest see ei tasu end majanduslikult ära. Jaeketid hakkavad vedu korraldama nüüd ise.

Omniva vedas jaekettide toitu laiali pilootprojekti raames ja jõudis järeldusele, et jätkata enam ei tasu.

Omniva analüüsi järgi konsolideerimine toiduvedude puhul efekti ei anna ja klassikaline logistikamudel selle äri puhul ei toimi. Lisaks on selgunud, et tarnepiirkondade laienedes ning sarnase logistikaprotsessiga jätkates ei oleks teenuse osutamine enam majanduslikult jätkusuutlik.

Omniva on toiduvedude pakkumisega piloteerinud üle aasta ja seda Tallinnnas ning selle lähiümbruses.

Arvestades senise koostöömudeli protsesse, selle alusel kujunevat teenuse hinda, partnerite soove teeninduspiirkondade ja muude teenuse osutamise üksikasjade osas ja iga jaeketi soovi ka oma brändinguga rohkem nähtaval olla, on Omniva hinnangul igal ketil otstarbekam ise oma toiduvedusid korraldada.

e-Maxima koostöö logistikafirmaga jätkub 15. septembrini, edaspidi kaalub Maxima kett oma autode kasutamise ja partnerite kaasamise vahel.

"Praegu on töös mitu varianti, mille hulgas on nii partnerite kaasamine kui ka oma autode kasutamine. Koheselt kui oleme valiku teinud, teavitame sellest oma kliente ja avalikkust," ütles e-Maxima juht Mihhail Solovjov BNS-ile. "Koostöös Omnivaga me Eesti esimese e-toidupoe käivitasimegi ja jätkame koostööd 15. septembrini."

"Kindlasti pakume lahenduse, mis võimaldab e-Maxima klientidel tõrgeteta ja sama mugavalt neile vajalikke toidukaupu soovitud ajal ning kohas kätte saada. Teeme tööd selle nimel, et klientidele tooks muutus vaid veel paremat teenust," ütles Solovjov.

"Coop oli Omniva plaanidega hästi kursis ning on tegelikult teinud ettevalmistusi oma kojuveo käivitamiseks juba pikalt. Seega kliendi jaoks ei muutu midagi, pigem saame oma kojuvedu pakkuma hakates muuta e-poe teeninduse veelgi kiiremaks ja personaalsemaks," ütles Coop Eesti Keskühistu kommunikatsioonijuht Martin Miido BNS-ile.

"Olemegi niimoodi planeerinud, et kui Omnivaga koostöö ära lõpeb, siis septembrist jätkamegi ise juba edasi, sellist ajalist auku ei teki," ütles Miido.

Selveri e-pood läheb täies ulatuses oma logistikale üle 1. septembrist.

"Selveril on oma e-poe logistika ning oleme selles osas sõltumatud logistikafirmadest ja kulleritest. Osades piirkondades alustasime edukalt oma toiduveoga aasta esimesel poolel ning täies ulatuses toimub oma logistikale üleminek alates 1. septembrist," ütles Selveri juhatuse liige Kristi Lomp BNS-ile.

"Seega Omniva uudis toiduveo teenuse lõpetamise kohta Selveri teenust kuidagi ei mõjuta. Kliendi jaoks muutub see, et ukse ette vurab Selveri värvides buss," ütles Lomp.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: