Konkurentsiamet nõuab Eesti Postilt Tallinnas viie postkontori avamist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Konkurentsiamet tegi Omniva kaubamärki kasutavale riiklikule logistikaettevõttele AS Eesti Post ettekirjutuse, millega nõuab ettevõttelt Tallinnas viie uue postkontori avamist.

Konkurentsiamet kohustab Eesti Posti avama hiljemalt 1. aprilliks Tallinnas kolm postkontorit ning 1. juuniks veel täiendavalt kaks postkontorit, selgub konkurentsiameti ettekirjutusest Eesti Postile.

Nimelt peab postiseaduse kohaselt olema iga linna territooriumil vähemalt üks universaalset postiteenust (UPT) osutav postkontor iga 20 000 püsielaniku kohta. Tallinnas on statistikaameti andmetel 426 500 püsielanikku, mis nõuaks 22 UPT-d pakkuvat postkontorit. Eesti Postil on enda kinnitusel Tallinnas aga 17 postkontorit.

Eesti Posti selgituste kohaselt on teenuse kasutajate huvid ajas muutunud ja postkontorite nõudluse katavad osaliselt ära pakiautomaadid.

Ettevõtte ja konkurentsiameti vaheliste kõneluste tulemusel lubas Eesti Post avada 1. aprilliks Tallinnas kolm uut postkontorit ettevõttele kuuluvatel pindadel ning 1. juuniks veel kaks postkontorit rendipindadel. Konkurentsiamet seadis ettevõtte poolt seatud tähtajad ettekirjutuses kohustuslikus korras täitmisele.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: