Tillerson ei soovi väärtuste küsimustes Trumpi eest rääkida ({{contentCtrl.commentsTotal}})

USA välisminister Rex Tillerson.
USA välisminister Rex Tillerson. Autor/allikas: Yuri Gripas/Reuters/Scanpix

USA välisminister Rex Tillerson kaitses pühapäeval Ameerika väärtusi, kuid keeldus rääkimast president Donald Trumpi eest.

Trump põhjustas meelepaha varem sel kuul, kui süüdistas mõlemaid osapooli vägivaldsete rahutuste eest Virginia osariigis Charlottesville'is, kus valge rassi üleoleku pooldaja oma autoga vastumeeleavaldajate rühma rammis ja nii ühe naise tappis.

President jätkas, öeldes, et väga toredaid inimesi oli mõlemal poolel meeleavaldust, mis algas tõrvikuid ja uusnatside sümboleid kandvate noorte meeste kogunemisega konföderatsiooni kindrali mälestussamba kaitseks.

Trumpi vastust tervitasid valgete rahvuslaste ringkonnad, kuid samas tõi see kaasa peavoolu poliitilise spektri kriitika kogu maailmast, diskussiooni sekkus ka ÜRO rassismivastane komitee.

Fox News Sunday küsimusele, kas Trumpi seisukoht on teinud välisministril raskemaks USA väärtuste edendamise maailmas, vastas Tillerson oma ministeeriumi nimel.

"Me esindame ameerika rahvast, selle pühendumust vabadusele ja inimeste võrdsele kohtlemisele kogu maailmas ning see sõnum ei ole kunagi muutunud," lausus ta.

Küsimusele, kas Trump on seda sõnumit õõnestanud, vastas Tillerson: "Ma ei usu, et keegi kahtleb ameerika rahva väärtustes või Ameerika valitsuse ja valitsusametite pühendumuses nende väärtuste edendamisele ja kaitsmisele."

Usutleja Chris Wallace andis veel ühe võimaluse Trumpi kaitsta, küsides: "Ja presidendi väärtused?"

"President räägib ise enda eest, Chris," vastas Tillerson.

"Kas te distantseerite end sellest, sir," jätkas Wallace. Millele Tillerson vastas: "Ma esitasin oma seisukohad meie väärtuste kohta ka läinud nädalal välisministeeriumis peetud kõnes." 

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: