Süüdi mõistetud linnavolinikud kandideerivad Narvas Keskerakonna nimekirjas

Korruptsioonis süüdi mõistetud Fjodor Ovsjannikov ja Aleksandr Moissejev kandideerivad Narvas Keskerakonna ridades.
Korruptsioonis süüdi mõistetud Fjodor Ovsjannikov ja Aleksandr Moissejev kandideerivad Narvas Keskerakonna ridades. Autor/allikas: ERR

Vaatamata erakonna vastuseisule, otsustas Keskerakonna Narva osakond võimaldada korruptsioonis süüdi mõistetud linnavolikogu liikmetel Fjodor Ovsjannikovil ja korduva altkäemaksu andmise eest vangis istunud Aleksandr Moissejevil kohalikel valimistel taas Keskerakonna nimekirjas kandideerida.

Korruptsioonis süüdimõistetute kandideerimisele avaldas vastuseisu Keskerakonna Narva piirkonna juht, europarlamendi liige Yana Toom.

Toomi sõnul toimus teisipäeva hommikul Keskerakonna Narva piirkonna juhatuse koosolek, kus teemat arutati.

"Ovsjannikovi üle erilist vaidlust ei olnud, aga vaat Moissejevi üle oli vaidlemist palju. Ma olin kategooriliselt tema nimekirja panemise vastu, aga enamik juhatuse liikmetest otsustas, et ta jääb nimekirja," kommenteeris Toom ERR-i venekeelsele uudisteportaalile.

"Ma leian, et see kahjustab erakonna mainet, aga mu vastastel olid oma argumendid: Moissejevi karistus on juba kantud ja ühe kuriteo eest kaks korda ei karistata," selgitas Toom.

Kohalikud valimised toimuvad 15. oktoobril.

Keskerakonna Narva piirkonna eelmine juht ja linnavolikogu liige Moissejev mõisteti 2010. aastal 10 kuuks vangi, sest üritas munitsipaalosalusega ettevõtete AS Heakorrastus ja AS Narva Vesi nõukogu liikmena mõjutada Ida prefektuuri menetluses olnud kriminaalasja käiku.

Süüdistuse kohaselt palus Moissejev Ida prefektuuri majanduskuritegude talituse vanemkomissaril Jevgeni Fedorenkol teha tema kasuks otsused kahes kriminaalasjas ning lubas uurijale vastutasuks maksta 300 000 krooni kolmes osas.

Kaitsepolitseinikud pidasid Moissejevi kinni 2008. aasta 28. augustil Jõhvis, kui ta andis uurijale üle esimese makse ehk 100 000 krooni. Pärast seda andis kohus loa Moissejevi vahistamiseks ning mees viibis trellide taga kuni sama aasta 12. novembrini.

Narva linnavolikogu aseesimees Fjodor Ovsjannikov mõisteti süüdi pistise nõudmises, kui ta küsis 2010. aastal Narva linnas tegutsevalt osaühingult Euroopa Sotsiaalfondi projektile linnapoolse finantseeringu eest raha, teda karistati tingimisi.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: