Eesti Energia siseneb Soome ja Rootsi elektriturgudele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti Energia sai nõukogult ja omanikult heakskiidu laiendada elektri jaemüügiäri Soome ja Rootsi turgudele, elektri jaemüüki plaanitakse mõlemas riigis alustada järgmise aasta esimeses pooles.

 

Eesti Energia juhatuse esimehe Hando Sutteri sõnul annab ühine Põhjala ja Baltikumi energiaturg võimaluse olla nii Soomes kui Rootsis kohapeal nagu ka meie naaberriikide energiaettevõtted on juba pikemat aega tegutsemas Eestis, teatas Eesti Energia.

Seni on ettevõte tegutsenud energiamüüjana Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas.

"Soome ja Rootsi elektriturule sisenemine on osa Eesti Energia strateegilisest eesmärgist kasvada Baltikumi elektrimüüjast Läänemere piirkonna energiamüüjaks ja energiateenuste pakkujaks," ütles Sutter.

Sutteri sõnul on Soomes ja Rootsis valmidus elektrimüüjat vahetada Euroopa keskmisest kõrgem ning nende riikide elektriturg on avatud uutele sisenejatele ning Eesti Energia digitaalsed lahendused annavad seal vajaliku konkurentsieelise.

"Oleme Baltikumi suurim energiatootja ja üks suurimaid taastuvenergia tootjaid. Aastaks 2020 plaanime kasvatada tootmisportfellis taastuv- ja alternatiivenergia mahtu 40 protsendini. Toodame energiat lisaks põlevkivile nii tuulest, biomassist, veest kui ka jäätmetest," ütles ta.

Riigi kui Eesti Energia ainuaktsionäri esindajana andis rahandusminister Toomas Tõniste nõusoleku Soome ja Rootsi turgudel tegutsevate tütarühingute asutamiseks.

Eesti Energia on Soomes ja Rootsis käivitanud äritegevuse alustamiseks vajalikud protsessid. Elektri jaemüüki eraklientidele plaanitakse mõlemas riigis alustada 2018. aasta esimeses pooles, Rootsis pakutakse teenuseid lisaks ka äriklientidele.

Mõlemas riigis on algatatud tütarettevõtete loomine ning värvatud kohalikud juhid. Soome tütarettevõtte juhiks saab Ville Pentti, kes on varasemalt töötanud erinevatel juhtivatel positsioonidel Turku Energias.

Rootsi tütarettevõtet hakkab juhtima endine Telge Energi müügidirektor Jonas Lindelöf.

Elektrimüük hakkab toimuma peamiselt kuluefektiivsetes online kanalites.

Lätis ja Leedus on Eesti Energia tütarettevõtted edukalt tegutsenud üle 10 aasta äriklientidele elektrit müües ning peale Läti gaasituru avanemist sellel suvel tõusis Eesti Energia Läti tütarettevõte riigi teiseks gaasimüüjaks. Juunist müüb Eesti Energia tütarettevõte ka Poolas äriklientide elektrit ja gaasi.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: