Tööhõive määr oli kolmandas kvartalis viimase 20 aasta kõrgeim ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ehitajad.
Ehitajad. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Tööhõive määr oli tänavu kolmandas kvartalis 68,3 protsenti, töötuse määr 5,2 protsenti ja tööjõus osalemise määr 72 protsenti, võrreldes eelmise aasta kolmanda kvartaliga töötuse määr langes, tööhõive määr oli viimase 20 aasta kõrgeim.

Tänavu teises kvartalis oli viimaste aastate kõrgeim tööjõus osalemise määr, eelkõige töötute arvu kasvu tõttu, teatas statistikaamet.

Kolmandas kvartalis jäi tööjõus osalemise määr samale tasemele, kuid suvisele ajale iseloomulikult töötus kahanes ja hõive kasvas, andes tulemuseks viimase 20 aasta kõrgeima tööhõive määra. Võrreldes eelmise aasta kolmanda kvartaliga oli hõivatuid 13 000 rohkem.

Tööturul aktiivseimas, 25–54-aastate vanuserühmas oli tööga hõivatud 90 protsenti meestest ja 79 protsenti naistest. 55–64-aastaste rühmas olid mehed ja naised tööturul ühtmoodi aktiivsed (tööjõus osalemise määr 72 protsenti), kuid tööhõive määr oli kõrgem naistel. Selles vanuserühmas oli tööks võimelistest ja tööd soovivatest meestest tööta kaheksa protsenti.

Töötuid oli võrreldes eelmise aasta kolmanda kvartaliga 16 000 võrra vähem ja töötuse määr 2,3 protsendipunkti madalam. Eestlaste töötuse määr oli 2017. aasta kolmandas kvartalis 4,4 protsenti ja
mitte-eestlastel seitse protsenti.

Endiselt kahaneb mitteaktiivsete arv. Vanemapuhkuste ja laste või teiste pereliikmete eest hoolitsemise tõttu tööturult eemale jääjaid oli võrreldes eelmise aasta kolmanda kvartaliga vähem, õppimise tõttu eemalolijaid aga rohkem.

Aastataguse ajaga võrreldes oli rohkem ka haiguse või puude tõttu mitteaktiivseid, kuid tänavu teise kvartaliga võrreldes püsis sel põhjusel tööturult eemale jäänute arv muutumatu.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: