Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kaljulaid: Aafrika võiks digimaailmas Euroopast mööda minna

Albert Muchangaga ja Kersti Kaljulaid
Albert Muchangaga ja Kersti Kaljulaid Autor/allikas: presidendi kantselei

President Kersti Kaljulaid kohtus teisipäeval Etioopias Aafrika Liidu kaubanduse ja tööstuse voliniku Albert Muchangaga ning avaldas lootust, et Aafrika kasutab võimalust digimaailmas Euroopast mööda minna.

Volinik Muchanda andis ülevaate Aafrika vabakaubandustsooni läbirääkimistest ning president Kaljulaid soovitas Aafrikal kaaluda ja andmete vaba liikumise võimaldamist, mida Euroopa Liidus veel ei ole.

„Aafrika peaks ja saaks õppida Euroopa kogemustest ning meie õppetundidele tuginedes lõigata kaasaegsetest tehnoloogiatest palju enam kasu. Sel ajal kui meie Euroopas alles üritame aru saada, mida see andmete vaba liikumine ehk viies vabadus tegelikult ka tähendaks ning kuidas selle rakendamine toimiks, siis Aafrika riikidel on võimalus oma digiühiskonnad juba niimoodi üles ehitada, et kasu oleks palju suurem," märkis Eesti riigipea.

"Sellest saaks tõeline edulugu ning annaks kontinendi arengule väga tugeva tõuke ning võimaldaks mõnes valdkonnas Euroopastki mööda minna,“ julgustas president Kaljulaid aafriklasi julgemalt mõtlema ja töötama andmete vaba liikumise nimel.

President Kaljulaid on visiidil Etioopias ja Ruandas, kus kohtub Aafrika Liidu juhtidega ning mõlema riigi riigipeadega.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: