Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

PPA ootab Gemaltolt avalikku vabandust

{{1512124260000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Kuigi Eestile ID-kaarte tootev Gemalto on politsei peadirektorilt oma esindaja Andreas Lehmanni käitumise pärast vabandust palunud, ootab PPA ettevõttelt jätkuvalt avalikku vabandust.

Politsei- ja piirivalveameti identiteedi ja staatuste büroo peaekspert Kaija Kirch ütles reedesel pressibriifingul, et omavahelises suhtluses on Gemalto vabandust palunud.

"Oleme Gemaltoga läbirääkimisi alustanud. Ootame Gemalto poolt samme ja et nad esitaks ka avaliku vabanduse Andreas Lehmanni kui nende ametliku esindaja kommentaaride pärast. Mitteametlikult, nii-öelda omavahel on nad meie ees vabandanud, aga avalikku vabandust me siiamaani siiski näinud pole," lausus Kirch.

Küsimusele, kas Gemalto on tunnistanud, et suvist ID-kaardi turvariskist informeerimist ei olnud, vastas Kirch: "Nad on saatnud kirja, kus tunnistanud, et nad olid [Lehmanni] kommunikatsiooni pärast üllatunud ja see ei ole nende seisukoht."

Kirch kinnitas, et kahjunõude koostamine Gemaltole käib.

"Hetkel selles osas veel töö käib. Me praegu arvestame kulusid kokku ja töötame välja oma õiguslikku positsiooni, aga kindlat summat me veel praegu öelda ei oska," rääkis Kirch.

"See, mis võimalused meil midagi nõuda on või kuidas õiguslik pool edasi läheb, on raske öelda. Teeme koostööd Gemaltoga, et me ei saa tulla välja kindlate seisukohtadega, mida me läheme nõudma või mida me ei lähe nõudma," lisas ta.

Gemalto on Eesti ID kaartide tarnepartner olnud pikalt ja alates 2002. aastas on toodetud meile 3 420 000 kaarti.

Eelmisel nädalal süüdistas Gemalto esindaja Andreas Lehmann Eesti ametiasutusi turvanõrkuse varjamises, mille PPA ja RIA tagasi lükkasid. Sel nädalal kaotas Lehmann oma töö ettevõtte esindajana.

ID-kaarti on uuendanud 310 000 inimest

Riigi Infosüsteemi Ameti eID valdkonna juht Margus Arm ütles briifingul, et detsembri alguseks oli kuu aja jooksul oma ID-kaardi sertifikaadid uuendanud kokku ligi 310 000 inimest. Neist ligi 240 000 kauguuendamise teel ja ülejäänud 70 000 inimest PPA teenindustest.

ID-kaartide kasutusstatistika näitab Armi sõnul, et inimesed pole oma kasutusharjumust muutnud. ID-kaarte kasutatakse sama aktiivselt, kui enne turvariski ilmsikstulekut.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: