Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

RIA esindaja tunnistab: Lehmann andis vihjeid, kuid need olid ebamäärased

Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) eID valdkonna juht Margus Arm tunnistab, et tal oli 15. juunil telefonivestlus Trüb Baltics AB tegevjuhi Andreas Lehmanniga, kuid mehe vihjed olid nii ebamäärased, et neid ei saanud pidada küberintsidendist või ID-kaardi turvariskist teavitamiseks.

"Telefonivestluses andis Andreas Lehmann väga ebamääraseid vihjeid, neid ei saaks kuidagi pidada küberintsidendist või turvaintsidendist teavitamiseks. Ta kasutas sõnastust stiilis "võib-olla mingi probleem", täpsustavate küsimuste peale oli ainuke selgitus, et veel ei tea, uurime ning anname teada," rääkis Arm Õhtulehele.

Armi sõnul uuris ta nädala pärast Lehmannilt uuesti, kas tal on uut infot, kuid seda polnud ega tulnud. Lehmanni selgitus ei sisaldanud mitte ühtegi konkreetset fakti, mis viidanuks suurtootja kiibis peituvatele nõrkustele.

15. juunil oli ka politsei- ja piirivalveametis (PPA) tavapärane kohtumine ID-kaardi ja passi tootmise lepingute täitmise asjus, milles osales ka Lehmann, kuid ta ei öelnud PPA pressiesindaja väitel ka sellel kohtumisel midagi ID-kaardi turvariski teemal.

Eestile ID-kaarte tootva Gemalto esindaja, TRÜB Baltics AB juht Andreas Lehmann väitis kolmapäeval, et informeeris Eesti riigiameteid ID-kaardi turvariskist juba 15. juunil. Eesti ametiaustuste teatel said nad hoopis Tšehhi teadlastelt vastava info 30. augusti hilisõhtul ning pöördusid seejärel ise Gemalto poole.

RIA peadirektor Taimar Peterkop nimetas ERR-ile antud usutluses Lehmanni juttu valeks ning kinnitas, et "meile pole ei suuliselt ega kirjalikult midagi laekunud".

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: