Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kallas: ma ei tunne survet, et juhti juba jaanuaris valida

Kaja Kallas.
Kaja Kallas. Autor/allikas: Arvo Meeks/Valgamaa/Scanpix

Reformierakonna aseesimees Kaja Kallas ütles, et ei saa aru, miks Reformierakonnale peaks uue juhi valima juba tuleva aasta jaanuaris nagu pakkus esimees Hanno Pevkur.

Reformierakonna esimees Hanno Pevkur ütles pärast reedel toimunud erakonna juhatuse koosolekut, et tegi erakonna juhatuses reedel ettepaneku korraldada erakorralised valimised juba jaanuaris 2018, mis tähendab ka erakonna esimehe uut valimist.

"See tuli enamusele juhatuse liikmetele suure üllatusena, et erakonna esimees sellise ettepanekuga välja tuli, Nüüd on natuke vaja aega, et seda ettepanekut seedida," ütles Kaja Kallas ERR-i raadiouudistele.

"Kust tuleb selline kiirus või surve, et neid valimisi nüüd kohe jaanuaris teha. Mina seda survet ei tunne," lisas ta.

Kallas selgitas, et Reformierakonna korralised juhatuse valimised toimuvad vahetult enne riigikogu valimisi seetõttu, et pärast valitsuse vahetumist astus Taavi Rõivas esimehe kohalt tagasi ja 2017. aasta 7. jaanuaril toimus erakorraline Reformierakonna üldkogu, kus valitu esimeheks Hanno Pevkur.

Kallas rääkis, et kuna Reformierakonnal toimub ka suvel üldkogu, siis oleks mõistlik juhatust valida suvel.

ERR küsis Kallaselt, kas hiljemalt suvel peaks erakonnalt juhiameti jaoks erakonnalt mandaadi saama Hanno Pevkur või näeb Kallas iseennast uue juhina.

"Meil ei ole vaja seda praegu arutada, sest me ei tea, kas meil on valimised ja kui on, siis millal. Siin variante on ju erinevaid. Seda võib arutada siis kui on selge, millal need valimised on," vastas Kallas.

Sõerd: suveni ei saa venitada

Reformierakonna juhatuse liige Aivar Sõerd kommenteeris ERR-ile, et 2019. aasta jaanuaris, enne riigikogu valimisi pole mõtet esimehe valimisega tegeleda.

"Seega tuleb kas senise esimehe ja juhatuse volitusi pikendada või kui mitte, siis tuleb teha uued valimised. Sellega aga ei saa tegeleda kuni suveni. Selleks ajaks valmib erakonna uus programm ja keskenduda tuleb selle elluviimisele," lisas ta.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: