Valge Maja: Trump alustab protsessi, et ameeriklased tagasi Kuu peale saata

Foto: Reuters/Scanpix

Valge Maja teatas, et esmaspäeval annab president Donald Trump allkirja dokumendile, mille eesmärgiks on saata ameerika astronaudid uuesti Kuule ja lõpuks ka Marsile.

Pressiesindaja Hogan Gidley selgitas Reutersi teatel, et riigipea allkirjastab kosmosepoliitika direktiivi (Space Policy Directive 1), millega antakse riiklikule aeronautika- ja kosmosevalitsusele (NASA) korraldus asuda juhtima innovaatlilist kosmoseuuringute programmi, et saata ameerika astronaudid tagasi Kuule ja lõpuks Marsile.

Gidley lisas, et Trumpi samm lähtub riikliku kosmosenõukogu poolt tehtud soovitustest.

"Ta muudab meie riigi mehitatud kosmoselendude poliitikat aitamaks Ameerikal saada juhtivaks jõuks kosmosetööstuses, saada teadmisi kosmose kohta ning kannustada uskumatut tehnoloogiat," märkis pressiesindaja.

Valge Maja teadaandes tunnistatakse, et eesmärgi täitmiseks on vaja koostööd teiste riikidega ja erafirmadega.

"Seekord me ei tegele vaid lipu ja jalajälgede jätmisega. Me unistame suurelt," ütles Trump Valges Majas korraldatud tseremoonial määrust allkirjastades.

Käesoleva aasta aprillis soovitas Trump - naljaga pooleks - NASA astronautidel jõuda Marsile tema esimesel ametiajal ning kui see ei õnnestu, siis vähemalt teisel ametiajal.

Ameeriklased käisid Kuul viimati 1972. aastal.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: