Ainsa pakkumise universaalse postiteenuse osutamiseks tegi Eesti Post ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Mirjam Nutov/ERR

Konkurentsiameti korraldatavale universaalse postiteenuse (UPT) hankele tuli ainult üks pakkumine, mille esitas Eesti Post.

Konkurentsiameti välis- ja avalike suhete osakonna juhataja Maarja Uulits ütles ERR-ile, et hankele esitas oma pakkumise ainult Eesti Post.

"Pakkumise tegemisel arvestasime teenuse tänaste tingimustega ning informeerisime tekkivast kahjumist nende tingimuste juures," ütles Eesti Posti meediasuhete juht Mattias Kaiv ja lisas, et postiteenuse hinna määrab riik ministri kinnitusega.

Eesti Posti juhatuse esimehe Ansi Arumeele sõnul on universaalse postiteenuse pakkumine ettevõtte peamine ülesanne. Eesti Posti nõukogu kinnitas eelmisel nädalal juhatuse ettepaneku osaleda UPT konkursil ja nõustus ettevõtte konkursiteates esitatud tingimustega. Esitatava pakkumise eelduseks on, et UPT teenuste hinnastamine arvestab kulupõhisust ja vajadust katta UPT võrgustiku opereerimisega kaasnevad kulud ning tagab regulatsioonides ettenähtud mõistliku marginaali.

"Igal ettevõttel, olgu ta riigi- või eraomandis, on lisaks omanikule kohustused ka oma töötajate ja klientide ees. Eesti Post peab suutma maksta töötajatele konkurentsivõimelist ja väärilist tasu  ja pakkuda klientidele kvaliteetset teenust. Universaalse postiteenuse puhul tähendab see, et riigil teenuse tellijana tuleb tagada kulupõhised hinnad ja ebamõistliku kahjumi hüvitamine, nagu viimase osas näeb ette ka postiseadus," sõnas Eesti Posti nõukogu esimees Bo Henriksson.

Universaalse postiteenuse ja sellega kaasnevad perioodika teenused tõid 2018. aastal Eesti Postile kahjumit 4,9 miljonit eurot ning järgmise viie aasta jooksul ulatub kahjum kokku hinnanguliselt üle 40 miljoni euroni.

Suurema osa UPT ja perioodika kahjumist on Eesti Post seni katnud muude äriteenuste kasumi arvelt, kuid ettevõtte juhtkonna ja nõukogu hinnangul ei ole see enam jätkusuutlik mudel ning UPT hinnastamine peab muutuma.

Universaalse postiteenuse moodustavad riigisisesed ja rahvusvahelised postiteenused: kirisaadetise edastamine liht-, täht- ja väärtsaadetisena kaaluga kuni kaks kilogrammi ning postipaki edastamine täht- ja väärtsaadetisena kaaluga kuni 20 kilogrammi. Universaalse postiteenuse osutamise geograafiline piirkond on kogu Eesti ning tegevusluba antakse viieks aastaks.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: