Tuneesia linnades puhkesid meeleavaldused valitsuse majanduspoliitika vastu

Mitmel pool Tuneesias on inimesed praegu avaldamas meelt valitsuse kärpepoliitika ja hinnatõusu vastu.
Riikliku uudisteagentuuri TAP andmetel on meeleavaldused muutunud aeg-ajalt ka vägivaldseteks ning protestijate ja julgeolekujõudude vahelistes kokkupõrgetes on hukkunud vähemalt üks inimene, vahendasid Reuters ja Yle.
Uudisteagentuuri Reuters teatel on meeleavaldused levinud lisaks pealinn Tunisele veel umbes kümnesse linna.
Tuneesia valitsus tõstnud aasta alguses automaksu ning mitmete kaupade ja teenuste hind on samuti tõusnud. Peamiseks põhjuseks on valitsuse poolt läbi viidud kärped, mis on eelduseks, et Tuneesia saaks välismaalt vajalikku finantsabi.
Tuneesiast on välispoliitika analüütikute seas peetud eeskujuks, kuidas nn Araabia kevade sündmustest tingitud võimuvahetusele pole järgnenud kodusõda ning kuidas riigis on liigutud sammhaaval demokraatia suunas. Samas on Tuneesias, kust 2011. aastal Araabia kevade sündmustelaine alguse sai, olnud pärast president Zine El Abidine Ben Ali võimult tõrjumist ka hulgaliselt probleeme.
Riigi võimud peavad pidevalt võitlema islamiäärmusliku terrorismiga ning valvama pingsalt piiri ebastabiilse Liibüaga. Veelgi ulatuslikumad on majandusprobleemid - kõrge inflatsioon, kõrge töötuse määr, esmatarbekaupade hinnatõus ning protestid ja streigid.
Toimetaja: Laur Viirand