Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Maanteeamet: talvel ongi talvised teeolud normaalsed

Talvel on talvised teeolud normaalsed ja paratamatud, tõdes maanteeameti Ida regiooni hooldevaldkonna juht Andres Piibeleht, kommenteerides halbu teeolusid Tallinna-Tartu maanteel, kus juhtus kolmapäeval kaks hukkunuga liiklusõnnetust.

Piibeleht rääkis "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et vale on väita nagu oleks Tallinna-Tartu maantee olnud hooldamata.

"Hooldust teostatakse täpselt nii, nagu seda teostatakse. Ei ole kindlasti õige väita, et hooldamata. Hooldatakse just siis, kui selleks on õige aeg. Paraku hommikul tuisu sees ei ole õige sinna kohe kloriide puistada, muidu on efekt vastupidine," selgitas ta.

Kahe raskete tagajärgedega liiklusõnnetuse vahemaa oli alla kümne kilomeetri ning ajaliselt veidi üle kahe tunni. Piibelehe sõnul alustasid teehooldajad teede puistamist vahetult enne esimest õnnetust.

"Vahetult enne esimest õnnetust reageeritigi, alustati puistamist. Kuid hommikul oli lumesadu ja tuisk märksa intensiivsemad, siis oleks soolapuistamine andnud hoopis vastupidise efekti. Teehooldemeeste keeles oleks tekitanud "kolaka" põhimaanteele, mis oleks hoopis suurema kaose põhjustanud," rääkis Piibeleht.

Õnnetuspaigale jõudmine võttis ka politseil keeruliste teeolude tõttu aega, "Aktuaalse kaamera" andmetel sai politsei sõita sündmuskohale 30 km/h.

"Ühest küljest, eks talvel ongi talvised teeolud normaalsed ja teisest küljest paratamatud. 30 km/h võib olla küll liialdus. Sõitsin samal teelõigul ise kella 10-11 vahel 90 km/h. Minust sõideti mööda nagu postist. Millisest kultuurist me siin räägime?" kommenteeris Piibeleht.

Kokku juhtus kolmapäeval liiklusõnnetusi nelja prefektuuri haldusalas 83. Tegemist on õnnetustega, kus politsei kohal käis. Kõige rohkem õnnetusi - 46 - oli Põhja prefektuuris, kus oli kannatanuid kokku 18, hukkunuid kaks. Mujal prefektuurides oli õnnetusi vähem ja seal pääsesid inimesed ehmatusega. Lääne prefektuuris registreeriti 13, Lõuna ja Ida prefektuuris mõlemas 12 õnnetust.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: