Linnapea: keskerakondlaste esinemisi Stolitsas pole võimalik kokku lugeda

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Taavi Aas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERRR

Tallinna linnapea Taavi Aasa kinnitusel pole võimalik moodustada representatiivset loendit Keskerakonnaga seotud inimeste mainimisest venekeelses munitsipaalajalehes Stolitsa.

IRL-i Tallinna linnavolikogu fraktsiooni esimees Riina Solman esitas eelmise aasta lõpul keskerakondlasest linnapeale arupärimise, kui mitu korda on viimase kolme kuu jooksul mainitud Stolitsas inimesi, kes on seotud Keskerakonnaga? Oma kirjalikus vastuses teatab Taavi Aas, et demokraatlike valimiste tulemusena on Tallinnas juba aastaid olnud võimul Keskerakond.

"Seega on Keskerakonnaga seotud inimesed linnaelus aktiivsed ning nende tegevus leiab kajastamist ka ajalehes Stolitsa. Teisalt seostab avalik arvamus sageli linnas valitseva erakonnaga linnasüsteemis töötavaid inimesi, kes tegelikult ei ole Keskerakonna liikmed. Sellest tulenevalt ei ole võimalik moodustada representatiivset loendit Keskerakonnaga seotud inimeste mainimisest ajalehes Stolitsa," leidis Aas vastuses.

Teiste erakondade esinemissagedused on aga Aasa vastuses välja toodud. Arupärija koduerakonna ehk IRL-i puhul on lisatud, et vaatlusalusel perioodil tegi Stolitsa ettepaneku mitmele IRL-i poliitikule, kuid "toimetuse e-kirjale ei vastatud või poldud koostööst huvitatud". Nimeliselt tuuakse välja näiteks Urmas Reinsalu ja Viktoria Ladõnskaja (Kubits).

Aasa sõnul lähtub Stolitsa oma töös avalik-õigusliku meedia põhimõtetest. "Ajalehe Stolitsa sisuloomes ei lähtuta erakondlikest printsiipidest ning erinevate erakondade esindajate esindatuse üle toimetuslikku arvestust ei peeta."

Solmani küsimusele, kas linna ajalehti ei võiks välja anda vaid digitaalselt, et saavutada Rohelise pealinna tiitel, leidis Aas, et "maailma ja ka Eesti kogemus näitab, et ajakirjanduse ja info tarbijad ei ole veel valmis ainult digitaalseks infoleviks ning need arengud ei sõltu Tallinna linnavalitsuse tahtest".

Riina Solman esitas arupärimise mullu 17. novembril ning linnapea Aas vastas sellele kirjalikult 6. detsembril. Et aga linnavolikogu pidi tegelema samal perioodil eelarve vastuvõtmisega, lükati päringule suuline vastamine edasi uue aasta esimesele istungile, mis on sel neljapäeval.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: