Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Reinsalu sõnul suretab munitsipaalmeedia sõnavabadust

Urmas Reinsalu
Urmas Reinsalu Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Justiitsminister Urmas Reinsalu (IRL) hinnangul on kohalike omavalitsuste poolt toetatud või välja antud meediaväljaanded mõjunud pärssivalt kohalikule kriitilise hoiakuga ajakirjandusele ning kujutavad nii reaalset ohtu ka sõnavabadusele.

"Meie kohalik kriitiline ja uuriv ajakirjandus erinevates kogukondades, selle on kohaliku omavalitsuse toetatud meediatooted paljuski välja suretanud. Mida see tähendab? Välja on suretatud ka sõnavabadust. Reaalselt. Kriitiline sõnavabadus ja kriitiline roll. Ja see on tõsine teema," ütles Reinsalu valitsuse pressikonverentsil.

Justiitsministri sõnul on tegemist meediapoliitilise ja ka ajakirjanduse enda vastutuse küsimusega.

"Kui me võtame näiteks tavalise lehe ette ja soputame, siis sealt tuleb igasugu insert’e välja, mida kroonukontorid on tellinud või ostnud. Sellisel juhul on hästi oluline tajuda vahetegu. Kui ma kuulan Kuku Raadiot, kust teatud kindlal kellaajal tulevad need linnauudised, mida väga optimistlikul häälel loetakse, aga siis poole tunni pärast tulevad jälle kriitilisemad uudised, siis tegelikult on selle vahejoone vedamine kindlasti ka meedia enda enesekontrolli küsimus."

Ka maakonnalehtede esindajad on korduvalt välja toonud, et munitsipaalmeedia üha massiivsem toetamine on mõjunud kohalikele väljaannetele negatiivselt. Neljapäeval avaldatud ajalehtede keskmiste  tiraažide ülevaatest selgus, et mullu detsembris jäid enamike maakonnalehtede trükiarv vaid 3000 ja 7000 eksemplari vahele.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: