Keskerakond peab ERJK-le aru andma 12 linnameedias ilmunud artikli kohta

18. detsembri Pealinna esikaas.
18. detsembri Pealinna esikaas.

Erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) soovib hiljemalt 12. jaanuariks Keskerakonnalt teada, kas nad on maksnud Tallinna ajalehtedes Pealinn ja Stolitsa ilmunud artiklite eest.

Komisjon algatas Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni avalduse põhjal novembri alguses Keskerakonna suhtes haldusmenetluse tuvastamaks, kas Keskerakonna vaadete propageerimine linnakantselei poolt väljaantavates ajalehtedes Pealinn ja Stolitsa on käsitletav avalike vahendite kasutamisena seoses erakonna ja selle liikmete valimiskampaaniaga viimaste kohaliku omavalitsuse volikogu valimiste eel, teatas ERJK Keskerakonnale.

Nüüdseks on komisjon edastanud Keskerakonnale järelpärimise 12 artikli kohta, neist 11 on ilmunud Stolitsas, üks Pealinnas.

ERJK soovib teada, kes Keskerakond käsitleb nimetatud kirjutisi valimisreklaamina, põhjendused tuleb esitada iga artikli kohta eraldi.

"Tasumise korral esitage tasumist tõendavad maksekorraldused ja tasumise aluseks olnud nimetatud kirjutistega seost kinnitavad arved," seisab ERJK järelepärimises.

Novembri lõpus kinnitas ERJK ettekirjutuse, et sundida Keskerakonda avaldama tõesed andmed 2014. ja 2015. aasta valimiskampaania maksumuse kohta. Ettekirjutuse mittetäitmisel saab kohus Keskerakonda trahvida või komisjon määrata sunniraha.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: