Eestis ühtki ametlikku jääteed veel avatud pole ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Hiiu Leht avaldas reedel eksliku info, et Haapsalu-Noarootsi jäätee on juba avatud ja Vormsi jäätee ettevalmistused tegelikust kaugemale jõudnud. Eestis pole aga ühtegi jääteed avatud ja avamata jääteele minek on ohtlik.

Vormsi ja mandri vahelisel jääl pole veel tehtud isegi põhjalikke uuringuid ja seal on merele minek eluohtlik. Haapsalu-Noarootsi trassil toimusid reedel ettevalmistustööd, aga ka seal on jää kohati liiga õhuke, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Enne ametliku jäätee avamist merele minna ei tohi. "Kui lähete valesse kohta, võite auto endal kenasti ära uputada," sõnas jääteemeister Roger Õiglas.

Tema sõnul lõhub autoga liiga vara jääle minemine ka jääteed. "Kuna jää paksus ei ole veel sobilik, siis iga auto lõhub seda, tekitab praod ja sellega ta siis nõrgestab jääd," selgitas ta.

Täpset kuupäeva, millal Haapsalu-Noarootsi trassi avada võiks, ei ole. Kui pakane püsib, siis on selleks aga lootust.

"Prognooside kohaselt püüaks järgmine nädal lahti teha. Kui seda jääd kasvatab veel nende külmadega, siis järgmine nädal," ütles Õiglas.

Haapsalu-Noarootsi trassi jääl ei ole praegu veel autode jaoks vajalikku 24-sentimeetrist paksust.

Vormsi ja mandri vahel pole tõsisemaid töid tehtud ja jää võib olla eluohtlikult õhuke isegi jalgsi liikudes.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: