Laaksaare-Piirissaare jäätee avamine lükkub ohtliku prao tõttu edasi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Maanteeamet plaanis teisipäeval avada tänavuse esimese jäätee Peipsil Laaksaare ja Piirissaare vahel, kuid viimaste ettevalmistustööde käigus tekkis jääteesse ohtlik pragu ning avamine lükkub edasi.

Veel esmaspäeva keskpäeval oli kindel, et peagi saab mööda Peipsi järve Piirissaarele ja tagasi autoga sõita. Loodus aga nii ei arvanud ja jääteesse tekkinud pragu kattis suure osa jääteest veega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Pragu on umbes 25 sentimeetrit lai ja rohkem kahjuks vee alla ei ole näha, mis seal on toimunud. Hetkel on vett peal 15-20 sentimeetrit. /.../ Antud vee likvideerib kõige paremini külm, see muutub jälle jääks ja loodetavasti see pragu siis ka kaob. Kõik sõltub ilmast, tõenäoliselt võtab see ikkagi paar päeva aega, kui selline külm jätkub," selgitas Maanteeameti Lõuna regiooni hooldevaldkonna juht Tiit Valt.

Jäätee on talvel ainus ühendus mandri ja Piirissaare vahel, sest talve tulekuga lõpetab sõidud praam Koidula. Niisiis ei saa praegu mandri ja Piirissaare vahel liikuda ei praami ega autoga.

Jäätee saab sõidukõlbulikuks siis, kui jää paksus on vähemalt 24 sentimeetrit ja pragusid ei ole.

"Antud juhtum näitab selgesti, kui oluline on jääteedel pidev järelevalve ja jääolukorra kontrollimine. Jääteede üle järelevalvet tehakse iga päev ning jääolude ja ilmaolude muutumisel vajadusel ka mitu korda päevas," rääkis Valt.

Maanteeamet rõhutas, et sõidukiga ametlikult avamata jääteele minek on eluohtlik ja infot jääteede kohta tasub jälgida Maanteeameti koduleheküljelt.

Praegu ei ole Eestis ühtegi jääteed avatud.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: