Ekspress Meedia ja Õhtuleht jagavad omavahel ajakirjad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1519204140000 | amCalendar}}
Õhtulehe porfelli jääb muu hulgas Naisteleht.
Õhtulehe porfelli jääb muu hulgas Naisteleht. Autor/allikas: ERR

Ekspress Grupp ja Suits Meedia sõlmisid lepingu, millega korraldavad ümber AS-i Ajakirjade Kirjastus tegevuse. Selle tulemusel hakkab kuut tuntud kuukirja ja nädalakirja Kroonika välja andma Ekspress Meedia ning kirjastuse ülejäänud väljaanded liituvad Õhtulehega. Ühtegi väljaannet börsiteate kohaselt kinni ei panda.

Tehingu kohaselt võtab Ekspress Grupi tütarettevõte Ekspress Meedia üle Ajakirjade Kirjastusele kuuluvate kuukirjade Eesti Naine, Anne ja Stiil, Pere ja Kodu, Oma Maitse, Tervis Pluss ja Jana ning iganädalaselt ilmuva Kroonika väljaandmise.

AS Ajakirjade Kirjastus koos ülejäänud väljaannetega liidetakse AS-iga SL Õhtuleht ja firmad jätkavad ühinemise järel nime all AS Õhtuleht Kirjastus.

Õhtuleht hakkab välja andma Kodukirja, Naistelehte, Nipiraamatut, Käsitööd, Telelehte, Kalale, Ristikut ja selle alltooteid ning Toidutare veebiportaali.

Ekspress Grupi juhatuse esimees Mari-Liis Rüütsalu ütles ERRile, et otsuse põhjus on vajadus olla digitaalses maailmas edukam.

"Kui on valik, kas investeerida, kui nüüd Ekspress Meedia näitel rääkida, Ekspress Grupi näol järgmise suure veebivõimekuse ehitamisse või Õhtulehe näitel koos Suits Meediaga sellesse panustada, siis me eelistasime kasutada ära oma väga tugevat positsiooni sellel turul ja kasutada seda sisu, mida tänasel päeval Ajakirjade Kirjastus toodab - mis on märkimisväärselt hea ja mida märkimisväärselt palju tehakse -, et seda saaks online'is palju tugevamalt ära kasutada," selgitas ta.

Rüütsalu märkis, et liitumiseks on vaja konkurentsiameti luba ja niipea, kui see saadakse, alustatakse liitumisprotsessiga.

Liitumine viiakse lõpule 2018. aasta jooksul ja seni jätkab Ajakirjade Kirjastus tegevust eraldiseisvalt. Uue ühinenud ettevõtte AS Õhtuleht Kirjastus omanike struktuur ei muutu. See jääb endiselt kuuluma 50 protsendi ulatuses Ekspress Grupile ja 50 protsendi ulatuses Suits Meediale.

Ühtegi praegu väljaantavat ajakirja ei ole plaanis sulgeda. Ajakirjade tellijate jaoks jäävad kõik tellimused praegusel kujul kehtima.

Ajakirjade Kirjastuse suurima tiraažiga kuukirjad on Eesti Naine (tiraaž 18 900), Nipiraamat (tiraaž 17 000), Pere ja Kodu (tiraaž 12 400), Kodukiri (tiraaž 12 300) ja Anne&Stiil (tiraaž 11 900) ning nädalakirjad Teleleht (tiraaž 37 000), Kroonika (tiraaž 33 400) ja Naisteleht (tiraaž 28 900).

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: