Ajakirjade Kirjastuses vahetuvad peatoimetajad, kaks ajakirja suletakse ({{commentsTotal}})

{{1514384040000 | amCalendar}}
Naistelehe peatoimetaja lahkus ametist.
Naistelehe peatoimetaja lahkus ametist. Autor/allikas: ERR

Ajakirjade Kirjastuses on pereheitmise aeg: kaks ajakirja lõpetab ilmumise, töölepingud lõpetati mitme peatoimetajaga.

Ajakirjade Kirjastus lõpetab frantsiisiga väljaantavate ajakirjade Sensa ja Ajalugu ilmumise.

Ajakirjade Sensa ning Anne & Stiil peatoimetaja Tiina Kruusi viimane tööpäev oli 22. detsembril. Koos temaga koondati ka Sensa tegevtoimetaja ja kujundaja, kokku kolm inimest.

Anne & Stiili peatoimetajana töötab nüüdsest Mari-Liis Helvik, kes seni toimetas Delfi Catwalki portaali.

Tiina Kruus kinnitas ERR-ile, et ta koondati tööandja ettepanekul, kuivõrd kahe ajakirja ühise peatoimetaja koht kaob Sensa lõppemisel ära.

"Ettepanek tuli juhi poolt, mille ma rõõmsal meelel aktsepteerisin," ütles Kruus. "Ajakiri Sensa suletakse veebruarist, see lõpetab ilmumise seoses sellega, et frantsiisiajakirjal on väga raske elu ja seda on raske käigus hoida."

Kõik frantsiisi alusel Eestis välja antud naisteajakirjad on nüüdseks lõpetanud oma ilmumise. Kruus näeb põhjust selles, et lugejad tahavad rohkem ikka kodumaist sisu saada, mistõttu eelistavad kodumaiseid ajakirju.

Ajakirjade Kirjastus ostis ajakirja Sensa paar aastat tagasi Äripäevalt ja jõudis seda ise kokku 2,5 aastat välja anda.

Kruus prognoosib ajakirjade turule väga suuri muutusi, mis juba praegu on toimumas: järjest enam tuleb oma lugejate hulka arvestada ka neid, kes väljaannet ainult sotsiaalmeedias jälgivad ja paberajakirja osta ei pruugigi. Seetõttu on ajakirjade väljaandmine muutunud väga keeruliseks, koosseise tõmmatakse koomale ja koormused on suured, sest töötajad teevad enamasti kaastööd mitmele ajakirjale.

"Suurte, võimsate toimetustega paberajakirjad triivivadki minevikku," on Kruus kindel. "Üleüldse, turul läheb ajakirju vähemaks, see on täitsa kindel."

Kruus on kindel, et nii mõnigi naisteajakiri lõpetab järgmisel aastal veel ilmumise.

Samas kinnitab ta, et Anne & Stiil on üks kasumlikumaid ajakirju Eesti turul üldse, mis on suurima lugejaskonnaga noorte naiste ajakiri.

Ajalugu lõpetab veebruarist

Samuti lõpetab kirjastus veebruarist frantsiisi alusel tehtava ajakirja Ajalugu väljaandmise, mille tiraaž oli 8900 ja tänavu esimesel poolaastal lugejaid 38 700.

"Ma tänan toimetusi, kes on andnud endast parima, aga lugejad eelistavad kohalikku sisu," kommenteeris kirjastuse juht Merle Viirmaa-Treifeldt. "Rohkematel ajakirjadel majanduslikke raskusi pole."

Viirmaa-Treifeldt ütleb, et on tuleviku suhtes optimistlik. "Meil on lojaalsed lugejad, arendame digitooteid ja muid ajakirjadega seotud tooteid ja teenuseid. Ajakirjade Kirjastus on värvanud ka sel aastal enamikesse toimetustesse uusi liikmeid, eelkõige selleks, et laieneda kõikidel platvormidel."

Raskeks läheb tema hinnangul just üksikkirjastajatel ja uutel ajakirjadel, kes püüavad edaspidi turule tulla.

Naistelehe peatoimetaja võttis aja maha

Tööleping lõpetati ka Naistelehe peatoimetaja Manona Parisega, kelle asemel on peatoimetaja kt nüüdsest Merle Luik. Paris kommenteeris oma lahkumist nii, et mõnikord tuleb selleks, et astuda edasi, korraks seisatada ja järele mõelda.

"Minu jaoks oli see äärmiselt tore ja raske aasta, aga see tegi ka mulle selgeks, kus on minu prioriteedid ja hetkel olen aja maha võtnud," kommenteeris Paris oma lahkumist.

Toimetaja: Merilin PärliHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: