Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ossinovski: alkoholitootjad võivad PR-firmadele kopsaka preemia määrata

Sotsiaaldemokraatide esimees Jevgeni Ossinovski ütles oma erakonna toetuse rekordmadalale langemist kommenteerides, et alkoholiteema on varjutanud muud sotside poliitikad ning alkoholitootjad võivad oma PR-firmadele kopsaka toetuse määrata.

Ossinovski rääkis "Aktuaalsele kaamerale", et numbrid loomulikult sotse ei rõõmusta, aga on teatud mõttes ootuspärased, arvestades tralli, mis on eriti viimase kuu jooksul alkoholiaktsiisi ja -poliitika üle olnud.

"Võib irooniaga öelda, et alkoholitootjad võivad oma PR-firmadele kopsaka preemia Eesti riigi 100. aastapäevaks määrata, sest tõepoolest päris edukalt ja üsna ühekülgselt on seda suudetud kajastada," märkis erakonna esimees.

"Eks tegelikult on selle võrra rohkem kahju, et alkoholipoliitika esialgsed tulemused on olnud üsna positiivsed. Umbes 50 alkoholisurma vähem eelmisel aastal, ligi viiendiku võrra vähem alkoholijoobes kuritegusid ja nüüd näeme ka, et alkoholiaktsiisi laekub päris kenasti jaanuaris. See oli isegi üle ootuste," lisas ta.

Ossinovski hinnangul on õigus Turu-uuringute AS-i uuringujuhil Juhan Kivirähul, kes ütles, et alkoholiaktsiisi teema on muud sotsiaaldemokraatide poliitikad suuresti varjutanud.

"Olgu selleks laste vaesuse vähendamine, see, et meil on rohkem politseinikke tänaval, et õpetajate ja kultuuritöötajate palgad tõusevad ennaktempos - eks see on meile küsimus, kuidas rohkem tähelepanu neile teemadele saada," tõdes ta.

Kuidas nüüd erakonna toetus tõusule pöörata, jääb Ossinovski sõnul erakonna juhtkonna otsustada ja seda küsimust arutatakse. Ta kinnitas, et neil on mõningaid mõtteid varuks, kuid ajakirjandusega erakonna taktikat ei arutata.

Ta märkis, et aasta esimestel kuudel on alkoholiaktsiisi teema saanud taas palju tähelepanu ning alkoholitootjad on teadlikult üritanud meelsust kujundada, et riigieelarvestrateegias nende ärihuvidele järeleandmisi tehtaks.

"Selge, et sellel tegevusel on oma ratsionaalne ja legitiimne siht ja ma kahtlemata usun, et inimesed aja jooksul ka sel teemal natukene maha rahunevad. Kindlasti on tegemist emotsionaalse teemaga Eesti ühiskonnas, aga kahtlemata mitte kõige olulisemaga," ütles sotside juht.

Erakonna esimehe kohalt ei kavatse Ossinovski taanduda. Ta ütles, et tema esimehemandaat on tuleva aasta juunini ning juhatus valiti eelmise aasta suvel ja sellest tulenevalt viiakse erakond ka järgmistele valimistele.

Turu-uuringute AS-i küsitlusest selgus, et sotside toetus langes veebruaris kaheksale protsendile, mis on erakonnale madalaim näitaja alates 2010. aastast.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: