Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Arstide liit avaldas toetust valitsuse alkoholipoliitikale

Alkohol.
Alkohol. Autor/allikas: Priit Luts/ERR

Eesti Arstide Liit teatas, et toetab meetmeid, mille eesmärk on vähendada alkoholi tarvitamist, ja võrdles neid süstiga, mis on küll valus, aga tuleb ära teha.

Liit teatas, et tunnustab tervise- ja tööministri ning valitsuse algatusel riigikogus vastu võetud seadusemuudatusi, mis kehtestavad lisapiirangud alkoholi reklaamile ja müügile.

"Arstkond ei kahtle tõenduspõhistes uuringutes ja rahvusvahelises praktikas, mis kinnitavad, et alkoholi joomist mõjutavad kõige enam hind, füüsiline kättesaadavus ja reklaam. Kõige hinnatundlikumad alkoholitarbijad on meie lapsed ja noored, seega on aktsiisitõus põhimõtteliselt õige tee, kuna muudab alkoholi just nende jaoks vähem kättesaadavaks," leiab liit.

Arstide teatel ei saa alkoholitarvitamist vähendavaid muudatusi lasta segada alkoholitootjate ja -müüjate kampaaniakärast, mida osa meediast vastutustundetult võimendab.

Meedikud märgivad, et riigi tulusid on kahtlemata vaja asjatundlikult prognoosida, kuid ei maksa loota, et aktsiisist laekuv tulu korvaks alkoholist tingitud tervisekahjud, sest ükski rahvas ei ole ennast kunagi rikkaks joonud.

„Vajalikud otsused on vahel ebapopulaarsed, nii nagu süst on valus, kuid tuleb siiski ära teha“, ütles arstide liidu president Jaan Sütt.

Arstid kutsuvad üles valima meelemürkide asemel terviserajad ja toetama Eesti rahva tervise huvides tehtud otsuseid.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: